Serie A: Milan - Juventus - Formacioni

Milan - Juventus Big Match e Serie A

Ja si do te zbresin ne fushe keto dy skuadra:

[ul]
[li]Milan:[/li][LIST]
[li]C. Abbiati [/li][li]I. Abate [/li][li]A. Nesta [/li][li]Thiago Silva [/li][li]L. Antonini [/li][li]M. van Bommel [/li][li]A. Nocerino [/li][li]S. Muntari [/li][li]U. Emanuelson [/li][li]A. Pato [/li][li]Robinho [/li][/ul]

[li]Juventus:[/li][ul]
[li]G. Buffon [/li][li]A. Barzagli [/li][li]L. Bonucci [/li][li]G. Chiellini [/li][li]A. Vidal [/li][li]C. Marchisio [/li][li]S. Lichtsteiner [/li][li]A. Pirlo [/li][li]S. Pepe [/li][li]F. Quagliarella [/li][li]M. Vucinic [/li][/ul]

[/LIST]

Sa mund te dali rezultati final?

Jepni rezulatin tuaj: 1 X 2

them qe do te fitoje Milano !

Per mua eshte X,barazim.

Lere se nuk na doli gje 1-1 :frowning:

Kaaa ende spo muj me besu se qfar goli nuk e verejt referi ncncncn po neyse pjes e lojes Forca Milan !

Tamam :frowning:

Sa inat me keta albitrat! Te hyj 2 her topi ne porte, dhe mos ta shikojne!!!

E meritonte Milan, jo se jam un tifoz!

:twisted::twisted::twisted: …
Arbitrat per kete pune jane, per te <<regulluar>> rezultatet…ku i dihet se sa miliona kane qene per 1-1

Milani e dominoj komplet pjesen e pare,por per te dyten nuk mund te thuash kete,pasi juvja doli ne lojen e saj dhe e mbylli ne porte Milanin,per mendimin tim Milani u fut ne fushe pjesen e dyte per te mbrojtur golin,te bente sa me pak gabime dhe me e rendesishmja te ruante rezultatin,po nuk ja doli pasi juvja luajti komplete ne sulm,dhe e dominoj 45 minutat dhe ja arriti qellimit,mos te flasim pastaj per 2 golat e anudhuar :mendoj:

[video=dailymotion;xp20g9]https://www.dailymotion.com/video/xp20g9_milan-juventus-1-1_sport&start=6[/video]

Ore duhet bere topi me sensor! Kaloj porten te ndizet drita jeshile… e njejta gje me Anglin!

ku i kan syte keta albitrat!

Po te ishte rezultati 2-0 nuk dihej se si do dilte loja gjithsesi per te korigjuar gabimin anulluan dhe golin e juventusit, kampjonatin ja uroj juventusit!!!

sa me sa u ndane keta ?

barazim 1-1

2-0 loja do te kishte nje rrjedhe tjeter!

me mire 2-2 sesa keshtu si vajti!

por, nese milan do te kishte vajtur 2 gola, juve MAX mund te bente 1 tjeter, por jo te barazonte!

Ata ishin qorra

Pikerisht Kliton … goli i Milanit dhe goli i Juves ne pjesen e dyte te bejne te mendosh qe arbitri eshte paguar mire per te ruajtur barazimin

Me keto bastet ka humb lezeti fare! (n)