Shakira themelon një shkollë në vendlindje

Superylli i muzikës pop, Shakira, të mërkurën është kthyer në qytetin e saj të lindjes në Kolumbi për të hapur një shkollë, e cila do t’i kushtojë gjashtë milionë dollarë.

Fituesja e Grammyt në momentin e zbulimit të projektit të saj në qytetin Barranquilla, ka qenë e shoqëruar nga presidenti i vendit, Alvaro Uribe.

Shkolla prej 13.000 metrash katrorë do të pranojë 1.800 nxënës, dhe është shkolla e pestë e cila themelohet nga fondacioni i këngëtares “Pies Descalzos” (që ka kuptimin “Zbathur”).

Burimi:cdoDite.com