Shikimi i dashurisë!

Te dashurosh do te thote te kuptohesh pa folur me tjetrin…do te thote te mesosh sesi te respektohesh,dashuria eshte nje dhurate qe asnjehere nuk duhet refuzuar,pasi eshte nje nga me te bukurat qe mund te shpresojme dhe enderrojme.

Te dashurosh do te thote qe te kesh nje zemer qe rreh per tjetrin,per dike qe na jep lumturi dhe na ben te ndjehemi ne mirekuptim me veten dhe me jeten.
Dashuria eshte si nje lule qe dalngadale rritet dhe qe mund te venitet nqs nuk kujdesemi per te.
Dashuria eshte kjo ndjenje e bute qe e ben jeten kaq te bukur…
Te dashurosh do te thote te japesh gjithçka,pa kerkuar asgje si kembim,te duash do te thote te japesh pa llogaritur,te falesh gjithe dashurine…
Dashuria eshte nje ndjenje shpirti e mbushur me momente te veçanta,qe bejne te mundur njohjen e çasteve magjike ne jeten tone…
Te dashurosh do te thote te falesh zemren dhe te jepesh i gjithi,teresisht e plotesisht me mendje dhe me trup,te dashurosh do te thote te mos kesh frike nga ndjenjat!
Dashuria eshte nje nga favoret me te bukura qe ekzistenca jone mund te na krijoje…eshte butesia me e madhe qe njohim ne nje bote mizore!
E vetmja qe i ngjan dashurise eshte vete dashuria…
Te duash dhe te te duan eshte njelloj sikur te ndjesh diellin dy here,te ngrohesh nga te dyja anet…
Te dashurosh do te thote ti thuash tjetrit…“te dua jo vetem per ate qe ti je,por edhe per ate person qe ndjehem kur jemi bashke”!

Antoine de Saint-Exupery ka thene…“Dashuria nuk eshte vetem te veshtrosh tjetrin ne sy,mbi te gjitha eshte nje shikim i dy personave ne nje drejtim te vetem”

Qka mendoni per KEt Shprehjen lart …