Shkarko versionin Final te Firefox 4

Me ne fund Firefox 4 ka arritur ne versionin final. Sot Mozilla e ka bere te mundur per miliona perodorues ne mbare boten.

Veçorite qe vijne me Firefox 4 jane te shumta! Se shpejti dhe nje video me shpjegim ne shqip.

Shkarko Firefox 4
Firefox 4 ne Shqip - Firefox 4 per Telefonat Celular

Presim pershtypjet tuaja mbi versionin e ri te Firefox!

Update:
Mbi 3.5 Milion shkarkime ne pak ore!

Mua po me pelqen , Tem e bukur Reni haha

E mora edhe un sot, po m`pelqen:) Shum me shume se versioni 3.6, me i shpejte ne hapje te shfletuesit por edhe ne hapjen e faqeve. Disa Add-ons nuk i pranoi, por te tjerat mir jane:) Me 1 fjal mka pelqy shum edhe e kom prit shum

I mire shume

Dhe un e shkarkova tek te dy pc-te.
Me pelqen fakti qe tab-et i ka spostuar lart fare, keshtu ka me shume hapesire, por Bookmarks toolbar spo me pelqen fare :frowning: :frowning:
Chrome i ka me lezetshem! Te tregon Bookmarks tab vetem ne faqet bosh… spo arrit dot ta bej kete ne Firefox.

kur e shkarkova, gjeja e pare me ra ne sy dhe mua Reni ishte tab-et qe i kishte spostuar lart fare ndoshta gje e vogel por duket shume hapsir

Dhe un e shkarkova tek te dy pc-te.
Me pelqen fakti qe tab-et i ka spostuar lart fare, keshtu ka me shume hapesire, por Bookmarks toolbar spo me pelqen fare :frowning: :frowning:
Chrome i ka me lezetshem! Te tregon Bookmarks tab vetem ne faqet bosh… spo arrit dot ta bej kete ne Firefox.

E sygjerova nje here! Te shofim.

Mire paske ber shume
Po e bej dhe une te njejtin sygjerim

per momentin gjeta Auto Hide Bookmark: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/autohide-bookmarks/?src=api

Siç kuptohet nga emri fshe automatikisht Bookmark toolbar dhe kur i do mjafton te shtypesh CTRL dhe mousin tek rrjeshti menus!
Do e provoj nje here si eshte.

Chrome e ka shume lezetshem Home Page

Update: Me duket se Firefox 4 do thyej rekord te ri, pasi numri i shkarkimeve po rritet shume shpejt. Rreth 3500 shkarkime per minut - Shiko LIVE: https://glow.mozilla.org/

wow wow si po ecen shkarkimet,kam pershtypjen se nuk do ndalen deri ne mengjes:D me kohen tone

Mua spo me pelqen se di,kam disa probleme dhe me Adob flash player ne disa faqe,nuk i hap i ngec,kurse toolbarin e antivirusit nuk behet fjale ta njohi,mua me nevoitet shume ai pas njeh faqet me probleme dhe nuk i hap,dhe shume add-ons nuk i njeh,se di spo me pelqen fare fare,do kaloj tek chrome.

Kliton as mua nuk mi ka njohur disa toolbar, si PSH ai i Kaspersky qe kam pas ne firefox 3.6 tani nuk eshte, sepse nuk eshte kompaktibel me Firefox 4. Por nese Kaspersky bjen ndonje update per programin e tij mund te jete edhe ajo e Toolbar :slight_smile:

wow sa mir po ecen

6.5 milion shkarkime! :slight_smile: :slight_smile:

ne fakt dhe un pata disa probleme mbrem me skeden video! Se di pse ma resetonte tek kompjuteri qe bera upgrade, :frowning: :frowning: spata shume kohe ta shikoja. Kurse tek 1-ri qe e instalova nga fillimi eshte Ok.

Nese Chrome do te veri nje MASTER PASSWORD do te kaloja me gjithe qef! Pasi password manager i chrome eshte fare i thjesht per te par fjalekalimet.
Imagjino te bjeri ne dore te ndonjerit kompjuteri :frowning: :frowning: me gjithe fjalekalimet brenda.

Te pakten po pati nje Master Password, eshte me pak e veshtire ti shikosh se duhet ca pune per ti bere decrypt.

Mendova se per ni kohe dote ndalet ritmi i shkarkimit por ai vazhdoka dhe me shume
Nuk e di pse ju keni problem, por une nuk e pata asnje problem te vetmin me Firefox 4 gjithqka eshte OK

Reni dhe Firefox eshte fare i thjesht per te par fjalekalimet.

Nuk e di pse ju keni problem, por une nuk e pata asnje problem te vetmin me Firefox 4 gjithqka eshte OK

Reni dhe Firefox eshte fare i thjesht per te par fjalekalimet.

Jo nese ti ke vene nje Master Password! Para se te shkosh tek lista e fjalekalimeve te kerkon Master password :slight_smile:

pra eshte nje password i pergjithshem qe i mbron.

aha te kuptova

Dhe une perdor gjithmone pasword per fjalkalimet tek Firefox,eshte opsioni me i mire qe ka Firefox,pasi kur formatoj PC ose ndonje gje tjeter me Sinkronizimin Xmarks,i rikthej te gjitha,ketu perfshij dhe paswordet qe i kam ruajtur:)