Shkarko Windows 10 Technical Preview

Prisnim 9-en, na erdhi 10-a! :smiley: Sidoqofte, Microsoft sot e ka leshuar versionin 10 te Windows per shkarkim publik! Nese keni deshire ta shikoni se si duket nga afer, me poshte i keni lidhjet per shkarkim direkt 32 dhe 64bit.

x86 (32bit)

https://iso.esd.microsoft.com/W9TPI/FD54DF81A4CCF4511BA1445C606DDBA2/WindowsTechnicalPreview-x86-EN-US.iso

x64 (64bit)

https://iso.esd.microsoft.com/W9TPI/FD54DF81A4CCF4511BA1445C606DDBA2/WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US.iso

Windows 10 Technical Preview for Enterprise
https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-technical-preview-for-enterprise
https://technet.microsoft.com/en-us/windows/dn783436


[9841.0.140912-1613.FBL_RELEASE_CLIENTENTERPRISE_VOL_X64FRE_EN-US.ISO](https://care.dlservice.microsoft.com/dl/download/F/5/7/F574727C-B145-4A7D-B85B-11C4E8DC894B/9841.0.140912-1613.FBL_RELEASE_CLIENTENTERPRISE_VOL_X64FRE_EN-US.ISO)
[9841.0.140912-1613.FBL_RELEASE_CLIENTENTERPRISE_VOL_X86FRE_EN-US.ISO](https://care.dlservice.microsoft.com/dl/download/F/5/7/F574727C-B145-4A7D-B85B-11C4E8DC894B/9841.0.140912-1613.FBL_RELEASE_CLIENTENTERPRISE_VOL_X86FRE_EN-US.ISO)e keni provuar ju?

una akoma nuk kam kaluar tek 8-a

ne vm vetem
jo ne real pc

Si po te duket?

Un kete fundjave do e provoj, normale vm! :slight_smile:

Sa i shpejt je Trahana! :smiley:

E hapa edhe nje guide [b]si ta instaloni me USB![/b]

hahaah

mos se me bere te skuqem

E provova këtë version Preview, por ndonjë “evolim” ne Windows nuk pash… te presim ne versionin final! Workspace ne linux jane qe ne vitin 2004 ​ implementimi ne Windows vjen ne 2014!

hahaha! Pak a shum si Apple dhe Android! :stuck_out_tongue:

Po pres edhe un versionin final…

Build 9879 i Windows 10 Technical Preview 3 eshte i gatshem per shkarkim! Ata qe e kane te instaluar, mund t’i bejne update nga Windows Update, ndersa ata qe duan ta shkarkojne, vizitoni [b]kete lidhje[/b].

      • Updated - - -

ketu eshte Windows 10 Technical Preview Build 9879 Pro dhe Enterprise me torrent.

Link direkt - Kliko > Shkarko (me Torrent)

magnet:?xt=urn:btih:f7db5a564ddf83a5b5f0b6864eee314b90602ba7&dn=Microsoft+Windows+%2810%29+Technical+Preview+Pro-Ent+build+9879&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.publicbt.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.istole.it%3A6969&tr=udp%3A%2F%2Fopen.demonii.com%3A1337

      • Updated - - -

Siç shihet edhe ne foton me poshte, ne kete build tani punon edhe Windows Store!

Build i ri i Windows 10 me disa veçori te reja!

//youtu.be/O_hhbAAN-nw

Do e bej update kete fundjave :stuck_out_tongue: FLM!

qarkulloj dhe b9888 ne internet

@google
JM1_CCSA_X64FRE_EN-US_DV5
ose
MDL-ONLY-WINWORLD-JM1_CCSA_X64FRE_EN-US_DV5

faleminderit @TraHaNa (si gjithmone :smiley: ) e fillova shkarkimin (:

      • Updated - - -

te kruhet ty … e shoh une :o

po me ms account je fut??

lol

hahaha! Gjith me M$ hyj ne Windows (nga 8-a e lart).

Pse po thu?

mbas kapjes te atij leak-erit te gjithe pothuajse rruhen 2-here

ti vete dhe u troket tek dera ;p

nejse, mbase e ekzagjeroj shume por mire eshte te mos perdoresh ms account

aha… Po e di ket fore n’fakt, po gjith qishtu e hajt… Haha :smiley:

Po mir e ki (y) t’pakten me kto leaks duhet me pas kujdes…

Nje tjeter Build i Windows 10 eshte shfaqur ne web! Ne lidhjen me posht mund t’i shihni fotot

https://www.thecollectionbook.info/gallery/?f=/windows/nt%20kernel/windows%2010/10.0.9901.0/english/technical%20preview

per ata qe duan ta testojne

ps. sa pertoj … do pres RTM