Shkëmbim Ibra-Robinho?

Megjithatë, ajo që është thënë se nuk ka gjasa të bëhet, sipas të gjitha gjasave do të realizohet. Barcelona është e gatshme që ta ofrojë superyllin Zlatan Ibrahimovic në një marrëveshje shkëmbimi me Robinhon e Manchester Cityt.

Sipas Sport, Sandro Rosell është i gatshëm që ta nxjerrë Robinhon nga situata e vështirë te City, duke e sjellë atë në Camp Nou. Barcelona nuk është duke u varur shumë nga Ibra dhe në mënyrë që të rifitohen 60 milionë eurot e shpenzuara për të një vit më pare, pritet të realizojë një marrëveshje shkëmbimi, duke parë se asnjë klub nuk do të ofronte tani aq për suedezin.

Ibrahimovic pak ditë më parë ka thënë se do të dëshironte të luante në Ligën Premier, një prononcim që ka alarmuar të interesuarit për të.