Shperndarja BackTrack Linux

mendoj qe te diskutohet edhe per ket distro te linux

Cfar Mendon ka shum tem ate till per kete program , po pate deshir jep ndonje infomracion ose dicka tjeter rreth keti programi

mesa di une eshte sistem shume i mire. nuk jam ekspert por mendoj qe ju mund te na ndimoni me mendimet tuaja

Nese doni ti futeni botes Hacking… backtrack4 ka veglat e duhura :slight_smile:

doli ne qarkullim backtrack 5 me date 10 maj :duartrokas::duartrokas::akullore:

Po na sill ndonje tutorial per kete Back Track :smiley:

une dua dy dite ta shkarkoj,pale ta provoj .pasi ta provoj mund te jap mendimin tim:D

Pse re nuk e ke 4 ti

po flasim per 5 tutorialet jane ne anglisht dhe mund ti gjesh ne internet

PO sa te maresh 5 ti jep ndonje tutorial per 4 :stuck_out_tongue:

[QUOTE=MAJDI;115590]PO sa te maresh 5 ti jep ndonje tutorial per 4 https://www.backtrack-linux.org/tutorials/ ketu i ke te gjitha

PEr te gjet gjejm plot por puna eshte te japesh edhe ti kontributin tend me ndonje tutorial ne shqip

do te mundohemi , por ka nji problem te vogel backtrack nuk eshte i perkthyer ne shqip si ubuntu fedora etj etj ,problemet fillojne qe ne momentin qe ne mundohemi ti perkthejme, krijohen perplasje te medha ne shqipen e folur me ate teknike ,persa i perket ketyre gjerave po te jap nji shembull,nuk mbaj mend diku qe eshte debatuar per nji menyre per ruajtjen e figurave te tavolines se punes qe nji kosovar i thote shpeto,kur ne nga shqiperia e mesme e poshte i themi ruaje ,por mendoj se ti nuk ke probleme me gjuhen angleze, por neqoftese dikujt do i interesonte mendoj qe te filloje me nji prove me cd direkt pa e instaluar,me pas shofim e veprojme per kete pune jeni edhe ju por dhe ne do mundohemi te ndihmojme,duhet te mesohet ne gjuhen angleze sepse komplet komandat i ka ne gjuhen angleze ne root terminal :ciao::ciao::D:D

Po sigurisht thjeshte Shpjegimet tuaja do te jen ne shqip , komandat do te jen ne gjuhen angleze ato qe do te shkruhen ne Root Terminal

e ky Back Track A eshte free apo me pagese ?

cd shkarkohet ne internet falas por mirembajtja behet me pagese

tutoriale per backtrack do ju sjell un kismet… ( edhe un po e shkarkoj kete per 1 ore iku xD ( i mrekullueshem )

mfal se spo tkuptoj ? CD shkarkohet dmth programi.iso shkarkohet falas edhe e instalon, ok.

Po mirembajtja qysh po mendon me pages ?:expressionless: Se spo e kuptoj…

o majdo po na detyron te bejme rolin moderatorit:cool: me duket , ne po japim mendimet tona per me mire, ose per ate qe me duket me mire mua:ciao::smiley:

iso format shkarkohet ne internet digjet ne cd etj etj
po ka disa programe qe duhem akoma me shume .ose jane te paligjshem duhet te paguash shume pak euro psh 1,2 , 9 po ti krahasosh me programet e mikrosoft nuk jane asgje