Shperndarja BackTrack Linux

ahaaaa… po po po tash e kuptova :smiley: Rroftë Pirateria :stuck_out_tongue: (sa tjenë Interneti pse me pagu:D) paguajmë mjaftë 20 euro per internet, keto tjerat le tjenë si paket shtes:P

flm per spjegimin :slight_smile:

e ke fjalen per kismet server apo per shprehjen shqiptare kur te jemi gjalle

po po kur i marrim free sepse jane free pse duhe ti paguajme ,ti e kupton se edhe internetin e kemi free

Kismet=te jemi shendosh e mire njeher te kemi shendetin :smiley: pastaj per server sdi cfare kismet thu :stuck_out_tongue:

Eshte sistem operativ,nuk eshte program:)

patjeter qe eshte os por i destinuar per pentesting hack crack etj, djegia duhet bere ne nji dvd te shkrueshme sepse eshte te paktem 1.8 GB

meqe jeni te interesuar per menyra perdorimi ne shqip besoj se fillohet me [per cfare do e perdorni ket os

3d ekran ne backtrack https://sickness.tor.hu/?p=17

dedikuar gjithe hackerave te lirenti forum :wink:

released with bug fixes, upgrades, and the addition of 42 new tools. With the best custom-built 3.2.6 kernel, the best wireless support available at maximum speed. This release have included Metasploit 4.2.0 Community Edition, version 3.0 of the Social Engineer Toolkit, BeEF 0.4.3.2, and many other tool upgrades.

https://www.backtrack-linux.org/downloads/

Duhet te kesh nerva te merresh me te gjithe ato “veglat” qe te ofron kjo distro, por me par nje qellim!

Mua me duket paksa e nerlikuar kjo

Ah, duhet dhe ta kuptosh :stuck_out_tongue:

çfare eshte protokolli http, paketat, shkembimet etj…

po s’eshte e thene ti persoresh te gjitha

secili ka qellimet e tij qe e perdor & cfare perdor

BackTrack 5 R2 was released on 1st of March, 2012.

Backtrack nuk eshte per perdorim te perditshem ! Nese je i apasionuar rreth hacking,cracking ose do te vjedhesh pass e wireless te komshiut :stuck_out_tongue: per kte ben pun backtrack ! E perdor perdite sepse tashme me pelqen si Sistem Operativ dhe i sigurt nga viruset :slight_smile:

eshte e vertete po te dish ,mundet ta perdoresh shume mire ne perdorim te perditshem .

      • Updated - - -

eshte e vertete po te dish ,mundet ta perdoresh shume mire ne perdorim te perditshem .

Vetem per shfletim interneti se lojrat qe ka Linux jan paksa te vogla ne krahasim me Windows si dhe shume programe qe duhen jan per Windows !

une per i kam te gjitha programet qe me nevojiten ,ne linux sa per lojrat nuk me interesojne shume .

backtrack 5 extreme https://www.backtrack.com.pl/ i kompletuar tamam me te gjithe pjeset e nevojshme t

ne kete faqe mund te shkarkoni dhe [b]Wifi Zone-0.6[/b]zrzutekranu7o.pngduhet pasur kujdes sepse sistemi eshte ne gjuhen polake por mund te kthehet edhe ne gjuhe te tjera .

ndyshimi i gjuhes ne ubuntu 10.4 dhe ne backtrack 5 extreme behet ne terminal me komanden
gnome-language-selector