Shqiptaret

Pse shqipetaret ikin punojne ne vende te huaja dhe jo ne te vetin.kush e ka fajin?

se nuk kane pas asnjehere politikane me klas

kur ske pune ne vendin tend eshte e logjikshme ajo qe do detyrohesh ta lesh…

Me keqardhje e them por eshte e ver8 qe vendi jone do vite (mos te them dekada) te behet shte8 sikur i ka hije!

Sigurisht qe shteti Shqiptar e ka fajen, kush tjeter!

1- nuk hap vende pune
2- nuk ul taksat per invesime

3* shume sherbime len per te deshiruar (ujë - drita - trasporti - mjekesia - dhe shume struktura te tjera)

çfare mendoni se mund te bejme si popull?

ka shume per te folur ketu, pika 3 qe ka permendur Renix eshte pika kryesore mendoj une

ne si popull ,??? cfare te bejme tjeter ,vecse te degjojme perrallat e sales per rritjen ekonomike prej 10%,te hame buke dhe te fleme/gjume.;):stuck_out_tongue:

Emigrimi eshte dukuri e njohur ne mbar boten , jo vetem tek ne . Ndodh per arsye nga me te ndryshmet…por kryesorja esht pa dyshim ajo ekonomike…
Kerkojn nje jetes me te mire…qe vendi i tyre nuk ua u ofron dhe ikin . . .

me pak fjale une kam krijuar nji familje .tamam si shqiperia .dhe po nuk ju dhash buke dhe uje femijeve ,ata cfare bejne ,??? ikin tek komshija apo te nji m>>>>t itij
me pak fjale ngelet duke idejuar disa gjera ,per te mbuluar menderen me gjethe :@pse iku femija nga shpija .pergjigja eshte …gjejeni ju te zgjuarit:mad:per mua si prind cfare ngeli .