Si do ti propozonit nje vajze?

Si do ti propozonit nje vajze? E zeme se ju pelqen.
E fillova me vajzen por mund edhe vajzat ti propozonin djemve, sidomos ne kohet e sotme :smiley:

Se me pare djemte propozonin.

Dhe nese jeni vajze e ju pelqen nje djale, si do ja thonit ose cfare do te benit per kete?

ne kohet e sotme apo ne kete timen, me pak fjale ska me propozime, kur iken per nje kafe ashtu si shok, vjen per dore., ky ishte propozimi :stuck_out_tongue:

Reno ti i re shume shkurt :smiley:

Po kur te pelqen nje vajze, nuk do ti thuash te dilni per nje kafe? E zeme se dolet. Por duhet ti thuash se te pelqen, se mbase ajo kujton se del thjesht si shok. Ky eshte nje lloj propozimi :smiley:

Nuk po them per ato propozimet e kohes se Enverit :smiley:

Megjithese mire do ishte te thonim edhe ndonje propozim qe na kane bere apo kemi bere ne ate kohe, do kishte shume gallate po ti kujtonim :lol: :smiley:

nje propozim i vjeter me vinte turp tja thoja qe e pelqeja dhe isha i dashuruar me te…
edhe nje dite erdhe te me kerkonte nje liber se i duhej per ne shkolle edhe un me vrap shpjete e shpejte shkruajta te faqja e trete: “TE DUA” dhe ja dhashe
mbss nje tre ditesh kur mbaroj pune me librin dhe ma solli kishte shkruar “nuk di ti ndonje rruge me te shkurter”

[quote=PoLiGrAfIkSi";p="3356]nje propozim i vjeter me vinte turp tja thoja qe e pelqeja dhe isha i dashuruar me te…
edhe nje dite erdhe te me kerkonte nje liber se i duhej per ne shkolle edhe un me vrap shpjete e shpejte shkruajta te faqja e trete: “TE DUA” dhe ja dhashe
mbss nje tre ditesh kur mbaroj pune me librin dhe ma solli kishte shkruar “nuk di ti ndonje rruge me te shkurter”[/quote]

:smiley: Ku te shkoi mendja ta shkruaje tek libri :smiley:

Po ajo sa kot, po te isha une ne vend te saj do isha prekur nga kjo dhe nuk do ktheja kete pergjigje :cry: :smiley:

cfare me bo ishin fillimet e djallezive :smiley:

HI Emaus :slight_smile:

Akoma sme ka ndodhur ti propozoj nje djali por ndoshta do e provoj sa per hobi :lol:

Kur isha ne vit te pare ne gjimnaz kisha nje shok klase qe rrija me te dhe ishte shoku im i ngushte qe i tregoja cdo gje,po ashtu dhe ai mua.
Pas disa muajsh ndodhi qe smundja te rrija asnje minute pa e pare, pasi dhe shpiat i kishim afer.Kur mungonte ne shkolle ndihesha krejt vetem edhe pse kisha plot shoqe e shoke te tjera.Mendoja ne cdo kohe per te e sa here e shihja me dridhej trupi nga lumturia.Ne mendjen time arrita ne perfundimin se me verte e doja por duke u ndrojtur nga mentaliteti dhe thashethemet e vendit tone e mbajta sekretin e zemres sime.Kurre nuk ja shpreha ndjenjat G… dhe ne vitin e dyte u largova nga shqiperia.
Ishte i vetmi njeri qe me mungonte me shume. :cry:
Kur ika ne Shqiperi para ca vitesh e takova dhe perseri u ndjeva ajo vajza e vogel e dikurshme por dhe e turpshme para tij. :oops:
Tani mbaj lidhje me te por me vjen keq qe nuk isha e zonja ti thoja ate cka ndjeja per te. :frowning:
Jam bere shume pishman por kshu jane kto pune :frowning:

po mire mi lal thuja dhe tani ti po ndjeve te njejten gje prap

Largesia ben punen e saja dhe si te thuash te dy kemi marre drejtime te ndryshme ne jete,por gjithsesi jemi prap shoke :slight_smile:

me mire shoke se asgje

Me vjen shume keq qe nuk arrita tia thuash :cry:
Po nuk gjete dot ndonje menyre ti?
Tia thoshe ndonje shoqeje, dhe ajo me terezi tja thoshte atij, apo ta shkruaje diku si Poligrafiksi :smiley: e pe si e mendoi ai shpejt e shpejt pune sekondash :smiley:

Jane ca gjera ne jete qe nuk kthehen dot mbrapa :frowning:

Po te tjeret ku jane? Do doja te degjoja mendime dhe histori edhe nga te tjere 8O

[quote=EMAUS";p="3336]Si do ti propozonit nje vajze? E zeme se ju pelqen.
E fillova me vajzen por mund edhe vajzat ti propozonin djemve, sidomos ne kohet e sotme :smiley:

Se me pare djemte propozonin.

Dhe nese jeni vajze e ju pelqen nje djale, si do ja thonit ose cfare do te benit per kete?[/quote]
SHUME E THJESHTE,E PER TE PROPOZUAR:
NE ASNJE MENYRE SDUHET TE NGURRONI,POR ATO QE KENI
THJESHT TI THONI.
EMAUS,shume do te dish se si arrijme ne te propozojme,por do te pyesja
ty si te kane propozuar,dhe nqs ai person ka ngurruar???

lloje propozimi

o goce a ke mundesi nje minut
mos kujto se jam hajdut
zemra ime me zemren tate
sjan nje koker patate
qe grihet e hahet brenda nje nate
por nje shtulle betoni
qe kur e prek te ze tensioni :dashuruar:

nje trendafil ne kembet e tua
mos e shkell e dashur mban era te dua :dashuruar:

[quote=PoLiGrAfIkSi";p="4654]lloje propozimi

o goce a ke mundesi nje minut
mos kujto se jam hajdut
zemra ime me zemren tate
sjan nje koker patate
qe grihet e hahet brenda nje nate
por nje shtulle betoni
qe kur e prek te ze tensioni :dashuruar:

nje trendafil ne kembet e tua
mos e shkell e dashur mban era te dua :dashuruar:[/quote]

:smiley: :smiley: Sa e lezetshme kjo. Me keto fjale, une edhe sikur me i shemtuari ne bote te ishe, do pranoja te pija nje kafe me nje tip te tille :smiley: :lol: :lol:

[quote=X-man";p="4636][quote=“EMAUS”;p=“3336”:2hwqta7z]Si do ti propozonit nje vajze? E zeme se ju pelqen.
E fillova me vajzen por mund edhe vajzat ti propozonin djemve, sidomos ne kohet e sotme :smiley:

Se me pare djemte propozonin.

Dhe nese jeni vajze e ju pelqen nje djale, si do ja thonit ose cfare do te benit per kete?[/quote]
SHUME E THJESHTE,E PER TE PROPOZUAR:
NE ASNJE MENYRE SDUHET TE NGURRONI,POR ATO QE KENI
THJESHT TI THONI.
EMAUS,shume do te dish se si arrijme ne te propozojme,por do te pyesja
ty si te kane propozuar,dhe nqs ai person ka ngurruar???[/quote:2hwqta7z]

:smiley: :smiley: Kjo puna e ngurrimit eshte pak me spec. Nga njera ane eshte mire dhe nga ana tjeter jo.

Ka raste kur e thua dhe merr nje JO te madhe :smiley: por ka raste qe ngurron se mendon se ky apo ajo sdo me pranoje asnjehere, dhe nga ana tjeter ai apo ajo vdes per ju.

Mua me ka ndodhur qe te me pelqente dikush dhe mendoja se ai njeri ishte me lart se une apo me i mire dhe ska per te mi hedhur syte (jo se kam qene ndonje e shemtuar, si kukull kam qene :smiley: ) dhe me vone ka dale qe edhe ai person mendonte te njejta gjera si une dhe sme thoshte gje, por keto mesoheshin me vone kur ishte teper vone :frowning:

Ne pergjithesi kam qene e shkathet dhe kur veshtiresohej dikush te ma thoshte e ndihmoja edhe une pak :smiley: :lol: :lol:

njeh goca si ty duhen sa me shume :lol:

me ka marre malli per ne propozim te vertet, lol ka hyre uje posht rrogozit, 8) dhe po gerrmoja ketu ne forum

Emaus mos qesh,

Ka propozuar njeri kto dite?? :wink:

Kjo gje varet edhe nga personi kujt i propozon. po zakonisht un e bej keshtu: kur e ftoj per kafe nga mesi i bisedes i them: SI MENDON SIKUR TE ISHIM DICKA ME SHUME SE SHOKE. dhe pastaj vjen pergjigja e saj. Ndersa per tu ndare i them nje shoqes sime ta marre ne tel dhe ti thot qe un jam i saji dhe kjo sjell ndarje te menjehershme.

viti ri viti ri
un dhe ti
po pijme raki
pse mos bojme edhe dashni :lol: