Si mund te gjej paswordin per te hapur Windows-in

kam nje laptop qe ma len nje shoku im. por kur e ndez per te filluar pune me kerkon username dhe pass. a ndonje menyre per te gjetur passwordin pa e formatuar laptopin?

Provo njehere nga safe mode …shko ne user account ndrysho pass-in dhe restarto pc
Nese nuk ben pune me kete atehere te duhet nje program passware…
Me thjeshta do ishte ta maresh tel. ate shokun qe te japi passwordin :wink:

faleminderit per pergjigjen. mund te me thuash dicka me teper per programin qe nevoitet per ti bere remove pass? sa per telefonin nuk mund ta mar dot ne tel shokun sepse fatkeqsisht nuk jeton me qe nga viti 2008. kjo eshte dhe arsye qe dua ta hap laptopin qe me ka len ai. sepse un kam 3 laptope nuk e kam problemin qe me nevoitet per pune. thjeshte dua ta hap dhe ta keme aty. me kuptove. ?

Me fal nuk e dija per shokun dhe me vjen keq sidoqofte
Nuk e kam provuar ndonjehere si program por besoj se nuk eshte i veshtire.
Programi eshte ky kliko ketu

PS provo njehere tek username te shkruash administrator dhe si pass lere bosh

ska gje. ok flm por un perseri kam dicka te pa qarte si do ta instaloj programin un te laptopi!!! sepse nuk bej dot asnje veprim …

Mbase per kete do te na ndihmojne cunat e tjere ne forum…programi hidhet ne nje disk bootable dhe nepermjet diskut mund te veprosh ne pc

ok shum faleminderit. po pres ndihma te tjera nag cunat. gjithsesi shum faleminderit per ndihmen tende.

Eshte shume e veshtire mendoj,pasi ai eshte Windows teper i vjeter dhe nuk mendoj se do ket ndonje program per heqjen e pasit,gjithsesi medoj ta formatosh,dhe ti vendosesh nje sistem operativ pak me te avancuar,ne qoftese e perballon,se me sa po shoh qenka shume e i vjeter.

te njejtin mendim kam edhe une me Kliton, por ne SAFEMODE nuk mund te futesh ? Se mos i nderroje passwordin pastaj…

po cuna eshte shum i vjeter edhe laptopi edhe windowsi. e thash arsyen pse duhate ta kem kete4 laptopin. faleminderit per ndihmen tuaj.

Se pari… Me vjen shum keq per shokun tend !
per sa i perket pyetjes… un gjss mendoj se mund ta lidhesh hard diskun si tru te jashtem me nje kompjuter tj… qe supporton win 2000 dhe te kopjosh cdo data te ruajtur…
per sa i perket qe te punosh ne te, nuk ma merr mendja pervecse ta formatosh ose te futesh nga bult-in administrator account <te duhet versioni i sakte i lap topit dhe menyra, shiko FAQ te lap topit dhe win 2000>
shpresoj tia dalesh

te falenderoj…

si ta gje passwordin e pc

Eshte nje soft me emrin Erd commander, bej nje Cd me te dhe startoje kompjuterin nga ky Cd aty shiko opsionet qe kane te bejn me ndryshimin e Passwordit