Si mund të humbni peshë

Hi there. Unë dua për të zgjidhur problemin e trashje. Unë u përpoq dieta, por më kot. Miku im dëgjuar në lidhje me një produkt humbje peshe Lipovon. A ka dikush di ndonjë gjë rreth këtij produkti?

Kam pershtypjen se quhet LIPOVOX ,dhe jane tableta krijuar nga nje studente ne Hawaii,

por kursehu nga makinat,bej vrap e palester !!!

e dashur rebeca e kuptoj qe eshte shume e rende psikologjikisht qe dicka te te mos te pelqej ne trupin tuaj dhe me vjen keq per kete ,nuk dua te them frazen klishe qe nje njeri eshte me i bukur ne personalitet sesa ne trup,asnjeri nuk eshte perfekt fundja ,por zoti na ka dhene shume cilesi te tjera qe te mund te balancohen difektet qe ne kemi mire !mendoj se me mire se te perdoresh nje medikament dhe une si landi do te keshilloja te eleminoje buken pasi ajo ka shume sheqer,embelsirat ,te skuqurat dhe fas food.te haje sa me shume fruta,perime sallatra dhe ushqime te ziera me mish te bardhe dhe sigurish ushtrime.nuk e di peshen trupore tuajen per tju bere BMI(indeksin e mases trupore tuajen)per te pare sa mbipeshe jeni ,nese pesha juaj kalon 40% te bmi do te thote nje obesitet patolgjik ,mund tju keshilloja dhe menyren kirurgjikale jo estetike por unazen gastrike ose bandazhin gastrik qe do te thote vendosja e nje unaze ne fillim te stomakut dhe qe krijon nje xhep dhe si rezultat ju do ndjehen e ngopur me pak ushqim,riperthithja do jete e ngadalte dhe renia ne peshe e koniderueshme,nese ju vertet deshironi renien ne peshe ,braktisni njehere e mire paragjykimet dhe realizoni ate qe doni,shpresoj te beheni me mire

bottles-sprite1.png

      • Updated - - -

Perberesit :1- caj jeshil ,spec te kuq ,acid alpha lipoic ,Dimethylaminoethanol…
ingredients-sprite.png

Jo LIPOVOKS. Emri i produktit është Lipovon

Perberesit :1- caj jeshil ,2- spec te kuq ,3- acid alpha lipoic ,4- Dimethylaminoethanol…
ingredients-sprite.png

Unë kurrë nuk kam dëgjuar Lipovon. Por unë mendoj se mënyra më e mirë është me anë të sportit dhe më shumë aktivitet fizik. sukses

Siç e ka thene dhe Alvara, menyra me e sakte per te rene nga pesha eshte me ane te aktivitetit sportiv dhe ushqimet e sakte.

Ushqimet qe duhet te evitoni per te rene nga pesha:
Mishin e kuq,
Brumera,
Pije te gazuara,
Kafe,
Alkol,
Djathe,
Majoneze,
Sheqer,
Embelsira,
Kripe.

Konsumoni sa me shume perime dhe fruta! Rezultati eshte i garantuar!

Unë mendoj se produkt Lipovon njohur. Por unë nuk kemi asnjë informacion në lidhje me të. Shiko për më shumë informacion në internet!

?? për mua është shumë i mirë.Për katër javë kam humbur 5 kg. Fat i mirë për të gjithë!

Edited

Pak si i çuditshëm ky postimi sipër??!

pesh njeriu humbet vetem kur ka nje aktivitet te vazhdueshem fizik…duhet te levizesh sa me shume…ti shijosh te gjitha ushqimet…pa u munduar te perdoresh dieta drastike…vetem beni vrap…dhe hani cfare t’iu doje zemra…

Më thoni se çfarë është veprimi kryesor i tij. Unë dua të di më shumë rreth kësaj.

Bot Spamer :), futi 1 vrap nga liqeni dhe 1 dore sex dhe shif rezultatin pastaj :stuck_out_tongue:

Pse mendoni kështu.

Pershendetje Rebeca!..

Une personalisht do te te keshilloja te mos perdorje kapsula te tilla apo metoda qe kane efekte anesore…me mire mundohu ti vesh detyre vetes dhe te dobesohesh ne menyre natyrale…

duhet te konsumosh sa me shume fruta…perime…dhe sa me pak brumra dhe embelsira…

duhet te besh vrap…ose te ecesh sa me shume…dhe uji ndihmon ne renien nga pesha…

Përshëndetje nga unë. Ai vepron si suppresses uri dhe rrit metabolizmin. Ky është efekti kryesor.

EDITED

A keni probleme me efekte anësore në të ardhmen?

:stuck_out_tongue:

Unë personalisht nuk kam pasur një problem me efekte anësore në të ardhmen. Unë ndihem mirë!