Si ta beni personin e Zemres tuaj te ju doje "çmendurisht"

Nese i beni keto hapat me poshte at’her personi i zemres do ju doje “çmendurisht” ( me shum seç ju ka dashur ) nese ju do me te vertet kuptohet…!

1.Te mbash veten paster qe eshte kryesorja…
2.Asnjeher mos ler pa i then keto fjale si: Te dua,Te kam jete,Te kam shpirt,o Jeta ime etj… fjale te embla dashurie…
3.Nese ai eshte online ne facebook,msn apo dikund tjeter hyr shum shum rralle online! dhe Ai/Ajo ka per te ndjer mungesen tende…
4.Nese e ke ne mendje te dalesh per kafe apo dikund tjeter me shoket/shoqet… at’her frekuento vendet ku Ai/Ajo nuk gjindet aty…
5.Kur te jeni prane njeri-tjetrit shtrengoja doren fort dhe mos e lesho fare… :smiley:
6.Te jesh sa me shum romantik/e eshte nje + tjeter per ju…
7.Mos harro ta pershendesesh me ndonje keng te bukur dashurie
8.Kujdesu per veshjen qe ta kombinosh ate… ( nuk eshte e then qe rrobat e shtrenjta jan gjithmon me te bukura )
9.Sigurohuni qe parfumi juaj te ket nje arome sa me te lehte ( e jo te rend sepse e bezdise ate )
10.Ne kohen kur Ai/Ajo frymzohet per ty mos e lër pa e pyetur se sa te do!
11.Sapo te shtriheni per te fjetur dergoni ndonje sms te bukur. sa per ta kujtuar… ( por jo cdo nate )
12.Te flasesh gjithmon hapur me te pa ja çuar muhabetet larg e larg…
13.Femrat vdesin per te diskutuar rreth sexit ( gjithashtu edhe meshkujt ) kshu qe mos te ju mungojn batutat ne kete pike.
14.Dhe kur te jeni afer mundohu ti tregosh se sa e do! ( kjo vlen qe per pikat me lart Ai/Ajo mos te largohet nga ty dhe mos te mendoj qe je indiferent/e ndaj Tij/Saj ) .
15.Per Gocat ( mundohuni te beni per vete nje djale tjeter por jo ta doni vet ) pa ren ne sy te Atij/Asaj qe doni ne te vertet. ( mundohuni tja sillni paksa ndermend se cfare ndjen tjetri per ty ) dhe do behet si “i/e çmendur” per ty! Ne te kundert vlen edhe per Qunat.

Keto jan 15 hapat qe duhet te beni! Shpresoj te ju ndihmojne sadopak ( eshte dicka me prove ) :smiley: :duartrokas:

Mbetshi mire!

Flm Aboy per keto keshilla :slight_smile:

shum flm :slight_smile:

Ju lutem… asgjë ! :slight_smile:

Faleminderit …

shum interesante…80% ose me shum , i bejm
pervec ksaj te fundit (15-es) :-|…ta besh xheloz ? lendohet :frowning:

hmm ta besh kete gje vetem per ta kuptuar Ai “se sa te duan ty” e jo te duash tjetrin… por edhe po nuk pat pak xhelozi nuk ka dashuri! :slight_smile:

ne fakt nr 15 esht ne hapat e para …kur ti se di se sa te do…dhe kshu e provokon duke e ber xheloz
por sdo te thot qe kte do e besh gjithnje…se vertet lendohet
dhe ti albano ke te drejt kur thua " ska dashuri pa xhelozi "…por jo xhelozi e qellimshme…duhet te lindi vet…ashtu sikurse edhe dashuria :dashuria:

pajtohem me laben :smiley:

Flm per keshillat alba :stuck_out_tongue:

Normal qe jo gjithnje sepse lendohet… mire e ke then… ndersa sa per xhelozine ska se si lind nese nuk behet dicka shkaktare e saj… :slight_smile:

Val kush eshte kjo? :stuck_out_tongue: asgje :slight_smile:

1.Te mbash veten paster qe eshte kryesorja… (y)

3.Nese ai eshte online ne facebook,msn apo dikund tjeter hyr shum shum rralle online! dhe Ai/Ajo ka per te ndjer mungesen tende… :o thua?

9.Sigurohuni qe parfumi juaj te ket nje arome sa me te lehte ( e jo te rend sepse e bezdise ate ) (y)

13.Femrat vdesin per te diskutuar rreth sexit ( gjithashtu edhe meshkujt ) kshu qe mos te ju mungojn batutat ne kete pike. :o

15.Per Gocat ( mundohuni te beni per vete nje djale tjeter por jo ta doni vet ) pa ren ne sy te Atij/Asaj qe doni ne te vertet. ( mundohuni tja sillni paksa ndermend se cfare ndjen tjetri per ty ) dhe do behet si “i/e çmendur” per ty! :frowning:

shum e ver8 kjo:

3.Nese ai eshte online ne facebook,msn apo dikund tjeter hyr shum shum rralle online! dhe Ai/Ajo ka per te ndjer mungesen tende…

me ka then " me cmend kokfortesia jote " hahaha :D…kshu qe merreni si keshill vajzani :wink:
:stuck_out_tongue:

vajzani ? Per femrat e kishe fjalen ? :stuck_out_tongue:

po pra ahahaha…porbleme me shqipen…e di :stuck_out_tongue:

hahahaha :stuck_out_tongue: ee gyrbeti i ka fajet :stuck_out_tongue: haha

nuk ka rregulla te shkruara per te bere dike te te doj…sepse eshte ceshtje zemre…nese te do te do…pa u bazuar askund…

jepi nje ferrari e nje thes me lek ,5 apartamente ne shtete te ndryshme ,dhe jo te do por ti lepin kepucet nga mjesi ne darke

haha, shum bukur e ke thene! (y)

Per ta bere te lumtur ne fakt eshte veshtire, por ta besh te vuaje eshte shum e lehte!!

uo uo uo 3600 leximeeee
kriz ne dashuri me sa duket :stuck_out_tongue:

nje keshill nga un…mos dilni asnjeher nga vetja !!!