Si ta besh nje djal per vete...

Si mund ta besh nje djal per vete? Jo te gjith djemt preferojne te njejtat vajza keshtu qe ka shum te bej me djalin qe deshiron qe te doj ty. Vazhdo te lexoni dhe zbuloni menyrat me te mira per ta ber ‘ate’ per vete dhe realizo deshiren

Afrohu

E dini qe, si njerez, ne krijojme ndjenja deshire per njerez qe shikojme shpesh se sa ata qe shikojme rrall? Afrohu atij me shum, edhe sigurohu qe te ve re gjithmone kur te shef. Ne kete menyre ai formon nje lidhje mentale dhe ideale per ty, kjo gje e ben punen tende me te lehte.

Mbaj dinjitetin

Shumica e djemve jane gati te lidhen serjozisht me nje femer qe mbron dinjitetin, dhe respekton veten e saj. Ai kurr nuk do te t’pelqej ty ne qofte se ti nuk ke reskpekt per veten tende. Disa vajza rrin shum pas cunave dhe krijojne imazh te keq per veten e tyre. Kur e ben te dukur qe ti nuk ke respekt per veten tende, as ai nuk ka per te respektuar.

Foli ndryshe

S’eshte nevoja qe ta besh te dukur qe ti e do ate qe te te doj ai ty. Kur ben muhabet me te mos u perpiq shum qe ti besh pershtrypje, ose t’ja mbash vemendjen gjat gjith kohes. Gjithmon lere ate qe te kerkoj vemendjen tende. Dhe kur i flet, foli kur ai do qe te flasi me ty, mos e ngacmo kur ben muhabet me nje tjeter, perndryshe ai mendon se ti je e c’mendur dhe ke rene thelle per te. Pasi ke ber keto, dhe ai kupton qe ti nuk je si femrat e tjera, fillon mendon per lidhje me ty.

Ji vetvetja

Per ta bere nje mashkull per vete, do te te keshilloja te ishe VETEM vetvetja…sepse ne te kundert me vone mund ta pesosh. Asnjehere mos bej sikur te interesojne gjerat qe atij i pelqejne (kur nuk te interesojne dmth) sepse me vone , nqs vendosni te kini nje lidhje serioze bashke, ai do e kuptoje dhe do ndihet i zhgjenjyer.

nqs keni ndonje mendim tj , mund ta shtoni

Ehu shum gjera thuhen por asnje nuk realizohet

e ke shum gabim , realizohen te tera

Majdi, ste paska bere ndonjera per vete? :slight_smile:

E dyta dhe e 4-ta me pelqejne tek nje femer ku tenton te bej nje dajle per vete! Sme pelqen qe ajo te ndryshoj!

1-2-3-4- te katerta shum te domosdoshme per te ber per vete dike.

interesante kto :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

shume te sakta me duken mua

thjesht mos ja var…dhe vjen vet :stuck_out_tongue:

hahahahahahahha sa kam qeshur…fix motra!..(y)

po si ka mundesi eeeeeee?..qe jane e kunderta e sjellieve normale?..si e shpjegon ti kete?..

Nje qenie anormale , ska se si te veproj normalisht :stuck_out_tongue:
Mendoj se esht vet natyra njerezore qe terrihqet nga gjerat qe nuk i ka …

ke te drejte!..

po nejse…cfare te thuash…keshtu eshte krijuar kjo krijes…paksa e cuditshme…

Duhet te derdhni shume djerse, mos mendoni se do dalim direkt per kafe qe ne propozimin e pare, po nuk u gjunjezuat nuk kemi asgje konkrete… :smiley:

interesante… :slight_smile:

Ne nje univers paralel ndoshta…po ktu ne tok ? Hehehe…wake up ariol :stuck_out_tongue: .