Si te gjesh fjalekalimin e MSN ne 3 hapa!

Neper rrjete sociale, qarkullojne shume proçedura si te gjesh fjalekalimet ne Messenger. Por kujdes pasi ne vend te kapni ujkun, do bini ne gojen e tij.

Pra, te gjitha ato proçedura qe thuen verdall, jo dergo me email adresen e viktimes dhe fjalekalimin tuaj ne kete email, bla bla bla NUK FUNSKIONOJN!

Nqs ndokush do VERTET te vjedhi fjalekalimin e dikujt ne msn apo kudo tjeter mjafon te ndjeki keto 3 hapa!

Gjeni Fjalekalimin e Messenger!

:arrow:Hapi i pare:
Gjeni adresen IP te personit qe doni ti vidhni fjalekalimin. Per te gjete adresen IP ka shume menyra te thjeshta mos pyesni keto hapa banal.

:arrow:Hapi i dyte:
Beni nje skanim ne IP e viktimes per te gjetur portat e hapur apo nqs eshte mbrapa nje firewall. Dhe kjo proçedur eshte e thjesh, eshte e kote te pyesni si behet.

:arrow:Hapi i trete:
Pasi te kesh gjet porten, vendosini nje trojan. Pastaj e keni fare te thjesht…Programo trojanin te marri fjalekalimin e Messengerit.

Dhe e fundit :arrow: kaq ishte u krye.

Shenim: Nqs nuk kuptoni ndonje nga keto siper, atehere shkoni tek frigoriferi dhe pini ndonje limonat.
Vini Re: Tek hapi i kater mund te keni pak pune. Maksimumi mund te formatoni Pc-ne, maksimumi dhe mund te digjni ndonje trasformator, por asgje me dem, nqs keni vendos te gjeni vertet fjalekalime.

Flm Majdi!

Deri tani jam tek hapi i trete! Por eshte pak nxehte, dhe po shkoj nga frigoriferi per ndonje limonat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Une po i fus nje teke raki pastaj te marr persiper keto hapat :stuck_out_tongue:

ndersa une po e nis nga hapi i katert me mire.
Paska edhe birra ketu te frigoriferi:pir::pir::pir:

Po pra, e mire kjo tema! Pasi disa mendojne se mund te merren keshtu lehte.

po mua me ka zbuluar dikush passwordin e msn-s dhe e ka nderruar tash, dhe une tash nuk mund te hyj ne imell (msn) meqense kam shume imella te rendesishme dhe spo di qfar te bej :(:frowning:

me siguri duhet te mbash mend pyetjen e sigurise qe ke vendosur kur e ke hapur mail-in…
keshtuqe mund ta rihapesh dhe ti ndryshosh pass-in
nese jo atehere drejohu qendres ku ju keni hapur mail-in dhe jepini te dhenat tuaja
Sa me shume te dhena te kujtoni(psh email te ardhur mundesisht) mund ti bindni me lehte dhe ka shume mundesi qe tua zhbllokojne.

Une e di pyetjen e e sigurise po si po thua ti “ta rihapesh” te provoj si me hap nje te re a po?! kur e shkruaj ate imell thote qe ekziston dhe nuk mund ta hapesh, dhe si thua te kontaktoj me ata ku e kamn hapur imellin p.sh. Hotmail ??!! te falenderoj qe po interesohesh te me ndihmosh :slight_smile:

Vepro si me poshte:)

[b]Lexoni me vemendje hapat ne vijim dhe do e riktheni (resetoni) passwordin tuaj!

P.sh Ma ka vjedh/thyer nje person e-mailin: Add Juaj !
Hapim nje e-mail qe keni ne perdorim apo nje e-mail te ri hyjm ne inbox shkojm New Message: dhe i dergojm leter supportit teknik te Windows Live-it shembull ne kete menyre:

From : “Add Juaj”
Sent : Tuesday, January 26, 2010 8:02:36 PM UTC
To : “abuse@hotmail.com
Subject : Reset my password please !

Hello Windows Live Technical Support I’am (emri mbiemri qe mban e-maili i hackuar i juaji)p.sh Arbnor Gashi somebody has hacked my e-mail password and i can’t Sign In on my MSN !
I Need to reset my password with your help!
I know every thing of my MSN that is hacked!

Here is my MSN that is hacked with my password and my secret question!
My e-mail is: Add Juaj
My Password was: passwordi qe e ke pas
My Secret Question was: pyetja sekrete qe e ke pas

When I try to sign in, my password is wrong! when i try to reset my password is wrong my secret question Please help me !!!

Kete leter e dergoni veq i ndryshoni e-mailin passwordin e pyetjen sekrete i shenoni si i keni pasur dhe e dergoni Send!

Pas ca minutave iu vjen nje leter konfirmimi qe tregon qe letra eshte derguar dhe do verifikohet nga tekniket e windows live-it!

Pas 24-48 ore do iu vjen nje leter nga ndonjeri nga tekniket ku iu kerkon ndjes per humbjen e passwordit tuaj po ashtu nga ai moment qe merr kete leter parasysh windows live supporti ai account bllokohet njeher per njeher po ashtu ne ate leter iu kerkon t’ia ktheni 16 pyetje/pergjigjeje qe pastaj windows live supporti t’iu dergoj leter në të cilen iu vjen dhe linku per te Resteruar passwordin e e-mailit tuaj dhe ta riktheni atë!

Keto janë pyetje/pergjigjet qe do ia riktheni ne ate e-mail qe iu ka derguar tekniku nga windows live:
P.S Ketu i shenoni te dhenat e MSN-se tuaj qe ta kan vjedhur/passin qe don me rikthy passwordin

 1. Your Windows Live ID - e-mail addressa juaj Add Juaj

 2. Your first name and your last name - emri mbiemri juaj Arbnor Gashi

 3. Your date of birth (month/date/year) - data-muaji-viti i lindjes

 4. Your country - Shteti

 5. Your state (if applicable) (per kete e shenoni NONE ose N/A )

 6. Your postal code Kodi postal i shtetit tuaj

 7. Your IP address List the IP addresses from each computer that you use to access your account. To determine
  Ketu po kerkon IP addressen reale apo publike qe eshte se nga ku je konektuar ne MSN tuaj (pra duhesh me dit ku je kyq ne MSN dhe qfar IP-je ka pasur ai kompjuter/ISP/ p.sh 84.22.37.4 mund ta perdorni https://www.whatismyip.com per te shikuar se cfare ip ke pasur kur je casur ne msn

 8. The answer to your secret question - Pyetjen sekrete qe e ka pasur MSN juaj

 9. The “alternate e-mail address” that is on file for the account (e shenon alrtenate e-mail addressen nese te kujtohet nese nuk te kujtohet apo nuk e din e bon NONE ose N/A )

 10. Your Internet service provider. Emri i kompanis qe te ofron internet p.sh Kujtesa, Ipko, Art Motion, etj

 11. The last date and time when you successfully signed in - Sheno oren dhe daten kur je kyçur per here te fundit me sukses ne MSN tuaj!

Keto janë te rendesishmet qe i shenuam deri ne 11 hapa mirpo edhe keto 4 pyetje/pergjigjeje me posht mund t’iu ndihmojn!

 1. The names of any folders that you created in addition to the default folders - Emri i ndonje Folderi qe keni kirjuar ne e-mailin tuaj!

 2. Names of contacts in your address book (please include the e-mail address) - Emrat e kontakteve te regjistruar ne MSN tuaj sbashku me e-mailin p.sh Arbnor Gashi e-mail: Add Juaj

 3. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders - Titulli i ndonje e-maili qe te ka ardhur ne Inbox

 4. Your Windows Live Messenger nickname (display name) - Nickname-in e MSN tuaj qe e ke pasur kur je kyqur per here te fundit ne Messengjer!

Pasi ti perfundoni keto pergjigjeje ia ktheni e-mailin dhe brenda 48 ore do iu vjen e-maili nga Windows Live Technician Support ku do perfshihet dhe linku qe mund ta Resetoni passworin e e-mailit tuaj, pra kur ta merrni e-mailin pas afer/mbi 48 ore e hapni klikoni ne linkun qe e keni dhe pastaj shenoni Passwordin e ri te MSN-se!

Shpresoi qe e keni kuptuar ![/b]

Shenim: Nqs nuk kuptoni ndonje nga keto siper, atehere shkoni tek frigoriferi dhe pini ndonje limonat.

Un po shkoj te frigotiferi më mirë

Shume e vlefshme dhe them se po ti pergjigjesh atyre pyetjeve duhet te vije reset pasword.