Si te harrosh dike...

:unlove:Pasi jeni ndare, ju e gjeni veten duke menduar per ate, filloni ta ndieni mungesen e tij me shume se e kishit imagjinuar. . Pasi keni humbur personin qe donit, ju filloni te keni emocione te ndryshme. Dhimbja qe ndiheni duket sikur nuk do te largohet asnjehere.

Gjeja me e mire per te bere ne keto raste , eshte te mbash veten ne ngarkuar me pune , kur fillone te ndiheni keq apo e vetmuar , ju duhet te flisni me dike qe t’ju degjoje dhe t’ju siguroje disa fjale ngushelluese qe te kaloni kete periudhe

1-Gjeja e pare qe duhet te beni eshte te kuptoni qe nuk eshte ndonje gje e mire te jetosh me te kaluaren, nqse nuk do te kthesh me ne ate lidhje, athe eshte koha te shikoni perpara

2-Gjeja e dyte qe ju duhet te beni, eshte te gjeni nje mik qe mund te flisni per ndjenjat tuaja . nuk ju ndihmon nqse ju i mbani ato te mbylluara. shume nga ne e kane kaluar lete periudhe me perpra, keshtu mund ju kuptojne se cfare po kaloni ne keto momente.

3- Gjeja tjeter qe mund te beni per te harruar ish te dashurin eshte te perfshini veten ne aktivitet qe te cilen do te mbajne te angazhuar me dicka. Ky hap eshte i veshtire por nqse me perpara ishit ne cift kur merresht me aktivitet , tani duhet te mesoheni ti beni gjerat vetem. :unlove:

keshilla te mira por nuk mendoj se mund te harrosh dike qe don, mund te mesoesh te rrish pa te por jo ta harrosh! Them un duke imagjinuar sepse nuk e kam perjetuar dicka te tille.

me pak perpjekje dhe vullnet nuk ka gje qe sbehet :expressionless:

ajo e treta ben akoma me shum pun :slight_smile:

e 2-ta eshte ndihme e madhe !

Kot fare …

po e deshe ne fund te botes fshihu te mungon e se harron

te shoqerohesh me dike qe nuk kane absolutisht asnje pike te perbashket me te paren/in…

dike qe e ke dashur, nuk mund ta harrosh! Thjesht, nuk mund te ndodh… Por, ajo çfare mund edhe ndodh si zakonisht, ne mesohemi me mungesen e atij personi! Dmth pajtohemi me faktin qe persona te caktuar nuk mund te jene ne jeten tone dhe “duhet” (e them ne thojza) te ecim para…

Pra konkludimi i ksaj eshte qe njeriu mesohet me mungesen e tjetrit dhe pajtohet me fatin, por qe ta harroje nuk besoj te ndodh.

me pelqu kjo, edhe pse veshtir te mos ken diqka te perbashket.:-#

harrohet duke e kujtu ne cdo moment…

valla nese ke pas marredhnie seksi me te shume problemkjo vlen per femrat se meshkojt se kan problem

hahahahahaha! Sikur ajo fjala “Dashuria e pare nuk harrohet kurr!” (nese pe din per çka e kom fjelen bal :P)

…Asnjehere nuk mund te harrosh dike qe i ka ofruar oksigjen mushkerive te tua…madje bindeshem theksoj…se ky eshte shkak…qe njerezit coptohen se gjalli…se nga pa mundesia per te harruar…vrasin egzistencen e tyre…brenda dhe jasht…

Mbase te harrosh jo… por kujtosh me rralle edhe mundet…!