Si ti bejme foto EKRANIT!

Me paste gjith diten te rrish ti nuk e fut dot :smiley:

Reni me lart e ka shpjeguar:

Shtyp STAMP ose PRINT ne tastiere (nje buton pozicionuar ne te djathte siper )
Hap PAINT dhe shtyp CTRL+V shpetoje.

Pasi ke bere keto hapat ketu sic poston, poshte ke qe shkruan Bashkëngjit Skedarë pastaj shtyp Kerko
dhe do te fus ne kompjuterin tend. Aty do hapesh ku ke fotot, shtyp me maus mbi foton qe do, jepi ok, dhe pastaj Posto Pergjigjen dhe fotoja futet.

Si ti bejme foto EKRANIT!

Shtypni nga tastiera butonin e treguar ne foto (mund te ndryshoj nga tastiera ne tastier): PRINT - STAMP apo tjeter

Vazhdoni proçeduren si eshte ilustruar ne imazh: Adresa e faqes eshte https://images.lirenti.com

Duhet ngritur nje statuje per Renin! :lol:

Reni te gjitha hapat i ke treguar mjaft qarte… :duartrokas: :smiley:

:oops:

te un nuk jon kto tjestera nuk e di pse nuk mund ti gjej

per Vista >>>>>>>>>>> run ==>> shkruaj snipping tool ==>>enter, mer ate qe te duhet ne ekran ose te gjithe ekranin===>> dhe beje save ku te duash:)

ej po un qe se kam as butonin stamp e as print :cry:

PO cdo tastjer e ka kontrollo mir

E ke Notebook apo Desktop? Duhet ta kesh, shyp butonat qe jane siper djathtas tastieres.

ajo tastjera qe eshte aty ne foto eshte e nje pc , kurse un e kam lap-top :S …kontrollova dhe sgjeta gje

Shkruaj Marken dhe modelin e laptopit dhe po e gjejme!

marka esht HP…modeli se di :S:S

Zakonisht laptop-et kane butona me me shume se dy funksione. Shtyp butonat siper ne te djathte, dhe provo CTRL+V ne Paint ne ka bere funksion. Nqs jo, porvoj perseri ti shtypesh serisht ata butonat duke mbajt butonin FN shtyp.

ok por nga ta dalloj se cili esht butoni qe duhet …dmth pasi te shtyp ctrl+v ne paint cf do shfaqet aty ??

PO u shfaqe fotoja qe keni ber Desktopit jeni shum ne rregull , po nuk u shfaqe gje nuk eshte ai buton

fotoja qe i kam ber desktopit apo fotoja qe kam ven ne desktop ?

e provova dhe nuk del me asnjeeee :@:@:@…besoj se ashtu si mua edhe juve ju sos durimi …e lem fare mir …flm djema :slight_smile:

Gjej verdall Modelin e kompjuterit, Duhet te jete diku aty siper tastieres, ndonje KODE:

HP Pavilion serie HDX - Notebook HP serie G61-400

nuk esht o renix , ktu mbi tastjer esht vetem nje “etiket” qe lexon windows vista basic …kaq