Si ti kthejmë filet e humbura

Përshëndetje.
Në këtë tutorial do të ju tregoj,se ti ti ktheni filet të cilat i keni fshirë nga i gjithë kompjuteri (madje edhe Recycle Bin).

Së pari shkarkojmë programin; R-Studio 4.5

https://rapidshare.com/files/295630833/R-Studio_4.5.rar.html

Pasi ta kemi shkarkuar,e instalojmë,dhe pastaj pasi ta hapim programin,ne anen e majte te programit
zgjedhim se nga cili part i kompjuterit kemi fshir ato file,qe deshirojme ti kthejme.

Shembull; Local Disk C;,ose Local Disk D;.
.
zgjedhim LD ; C ose LD ; D!

Dhe pastaj,filet e fshira,perveq ikones se qka jan (Foto,apo Folder),do te shfaqen me X (qe do te thot qe jan te fshira^^)!.[/CENTER]


zgjedhim cilin folder,apo cilen/cilat foto deshirojme prap t’i kthejme!!.
Veprojme keshtu,mbi ate Folder apo Foto,me te djathten dhe klikojme Recover.

Me pas,tek Output folder,ne anen e djatht tek (…),vendosim se ku deshirojm t’i rikthejme filet e fshira, ( Desktop, MY Documents etj )… un zgjodha Desktop

Dhe shkojme OK,prap OK,dhe presim deri sa te del ne Desktop,ne rsatin tim folderi (mydocuments = )
pastaj pasi ta kemi bere Recover do te shohoim se me sukses,filet e humbura jan kthyer

mendoj qe do t´ju ndihmoj ky tuto…

Faleminderit per kete guide, eshte e domosdoshme ne disa raste.

Te tille programe besoj se na sherbejne te gjitheve.Faleminderit.

Faleminderit design :slight_smile:
Shpresoj te shohim me shpesh :smiley:

faleminderit shume. eshte shume i nevojshem.
<dhe e kerkoja>

me gjithe dhe qejf shpresoj tju kryej pune te gjitheve!

LoL :wink: duhet patur kohe yllo per keto gjera por megjithate sdo te harroj te postoj gjithe te mirat! :puthje: :smiley:

Thanks baby, kur te mundesh, se e di qe kohen te gjithe e kemi te kufizuar :nugush: :puthje:

dhe ky eshte nje program i mir per te kthyer filet e humbura :smiley:

mund ta besh edhe ne shqip :smiley:https://www.filehippo.com/download_recuva/download/a0a6b1a0dcdd3839215437880fa93056/

This file can only be downloaded by becoming a Premium member???,ja se c’me thote kur perpiqem ta zbres!(Jo Recuven,por studion

e ke llafin per ate siper fare athere provoje mevone sepse nuk ju lejon ip ose hiqni kavon e internetit ose fikni modemin edhe ndizeni perseri edhe mepas shkarkoje

Po,Majdi,faleminderit!Po e provoj!

E provova,por me kot.E bera Disable dhe me vone Enable internetin dhe asgje!!???Megjithate faleminderit!

kjo me ndodh edhe mua sepse rapidshare kerkon ta blesh me lek edhe kjo gje do te thot qe mundesit per ta mar free nuk eshte e lehte edhe te shkarkosh gjithmon

keshtu qe ti provoje edhe njehere edhe lerenjehere adresen hapur edhe mepas pas njefar kohe coje tek free