si tja bej per te shkarkuar linux?

pershendetje:

dikush mund te me shpjegoj si mud te shkarkoj fedora linux dhe ta istaloj ne pc?

une e shkarkova nje por nuk istalohet :cry: nuk e di perse por mendoj se nuk eshte

ne formaton e duhu per istalim… flm te gjitheve :li1:

Te keshilloj te shkarkosh versionin DVD dhe ta hedhesh ne nje DVD RW.

Mund ti gjesh ketu: https://fedora.fastbull.org/linux/releas … /i386/iso/

nqs preferon CD, duhet te kesh 6 CD te rregjistrueshem dhe ti djegesh imazhin.

çfaredo te shkarkosh, hap nje program qe djeg disqe dhe i ben “Hap projekt” qe aty zgjedh imazhin ISO te shpetur dhe e hedh ne disk.

Me pas per instalim, rindize kompjuterin me disk brenda, dhe zgjidh lexuesin e diskut si rinisje pc-se.

Pune e mbare!

o reno me cfar programi me keshillon ta djeg ne dvd?

çfaredolloj, mjafton te hap imazhet ISO

reno shum faleminderit per ndihmen qe me ofrove por

do me shpjegosh nje gje te fundit nese mund ta bej me nero

kete dvd ne format iso?

faleminderit Renix :wink: