Sinjalet qe te tregojne se ajo...ndjen dicka

Qesh e sforcuar? Fik telefonin? Te therret ne emer? Jane keto disa nga mesazhet qe nje femer i dergon pareshtur nje mashkulli, per te cilin ndjen dicka.

Pasi te mesosh kuptimin e te gjitha kodeve qe kemi rradhitur me poshte, nuk mbete gje tjeter vecse te hidhesh ne “sulm”. Ato sherbejne si nje shtyse, per ti dhene me shume aksion dhe energji nje lidhjeje qe ka ngecur midis shoqerise dhe dashurise.

1- Ne nje feste te madhe, flet me ty dhe vetem me ty, gjerat e tjera nuk i bejne pershtypje.

2- Ajo vendos here pas here shkelqyes ne buze, por jo ne pranine tende(nese trukimi ndodh ne prezencen tende, ti je vetem nje mik).

3- Ne prezencen tende kafshon shpesh buzet me njera-tjetren.

4- Qendron ulur mbi mbeshtesen e kolltukut.

5- Eshte ditelindja jote dhe keni mbushur 10 minuta qe po flisni me njeri tjetrin duke mbajtur gotat ne dore.

6- Zakonisht ne festa pihet vere e kuqe, por ajo ka porositur tjeter gje, zakonisht birre.

7- Flet me ngadale dhe me nje ze me ton bas.

8- Ti pi cigare, ndersa ajo edhe pse duket qarte se bezdiset, vazhdon te te degjoje.

9- Te sfidon, pa arsye, papritur, me shume se nje here.

10- Qesh duke u sforcuar, edhe pse biseda nuk eshte gazmore.

11- Gjate bisedes, brenda fjalise shqipton emrin tend, vend e pa vend.

12- Afron veshin prane buzeve te tua per te degjuar, e te thote: “Ne kete lokal ka shume zhurme, nuk arrij te degjoj”.

13- Te thote se i ngjan nje personazhi te famshem.

14- Te heq nga xhaketa fijet e flokeve qe te kane mbetur pas krehjes.

15- Te therret gjithnje ne emer, duke shmangur emrat perkedheles me te cilet te therret miku ose miqte e tu te ngushte.

16- Flet me nje ton pyetes, duke tu drejtuar e mbushur me kuriozitet, si: “Besoj se kjo gje do ti pelqente te dashures tende”. (Kjo bazohet ne nje taktike klasike, qe ne fakt ka synimin per te zbuluar, nese ne jeten ka apo jo nje grua). :roll:

17- Te thote , qe je i talentuar,(a) ky eshte nje lloj komplimenti i moderuar qe tregon se ajo eshte e sinqerte, (b) sipas ligjeve te pashkruara te shoqerise, kjo do te thote se ti i dukesh terheqes, “te kesh talente” do te thote, qe je salsa pikante ne nje pjate.

18- Te telefonon e para ose ndonjehere vetem telefonon pa asnje shkak.

19- Kur ti e fton per te pire dicka, ajo vesh nje pale kepuce te reja, nje veshje te re dhe nje cante ndryshe nga ato qe kishte gjate orarit te punes.

20- Ne pranine tende perdore shpesh fraza romanesh, vargje poezish apo tekste kengesh.

12 & 13 te lezetshme! Por ajo e te therriturit ne emer sikur sme afron! Zakonisht te gjen nje nofke per te thirrur me me koefidence :slight_smile:

15- Te therret gjithnje ne emer, duke shmangur emrat perkedheles me te cilet te therret miku ose miqte e tu te ngushte.

me kte duam te tregojm qe ne nuk jemi mikja jote …:roll:…dhe nuk duam te jemi si te gjith , kupton , ty psh te esht mesuar veshi me pseudonimin qe te kan ven miqt , dhe ne momentin qe nje vajz te flet ne emer hopaaaa mendjaaa ;);)…ehh renix si do kto pun ti ;)…jan pun femrash :wink:

Po tani te gjitha ne Emer ne therrasin, nuk ja bejn pst pst :slight_smile: o cuni :slight_smile: Por mendoj se eshte me e veçant nese ti dhe ajo gjeni nje nofke perkedhelese! Besoj se çdo çift e ka nje emer qe i therret njeri tjetrin…

Interesante qenkan,shumicat i dija…:nugush:,

po nuk behet fjal per cift akoma ore…jemi ne hapat e para , kur ata pelqehen , dhe nuk e shprehin …

Te kuptoj, por ne periudhen qe jetojme personin e therrasim ne emer! Nese do te flitej para 20-30 vjetesh atehere do te vlente ky rregull! Pasi thirrej “Shoku Agron” - dhe ti therrisje Agron, do te thoshte ajo siper :slight_smile:
ketu doja te dilja, e rendesishme te pelqehen, por si therriten pak rendesi ka :slight_smile: haha!

Te bukura qenkan

20- Ne pranine tende perdore shpesh fraza romanesh, vargje poezish apo tekste kengesh.

hahahahah interesante!..

te bukura qenkan keto :slight_smile:

1- Ne nje feste te madhe, flet me ty dhe vetem me ty, gjerat e tjera nuk i bejne pershtypje.

kjo me pelqeu me shum :slight_smile: