Sup pule me miser...

Perbersit:

• 450 g miell misri
• 1 presh
• 1 karotë
• 1 shpinë pule
• 1 kofshë me këmbë pule
• kripë
• spec djegës i terur
• 1 lugë gjelle gjalpë

Pergatitja:

  1. shpinën e pulës, kofshën dhe këmbën, vëjini në një litër e gjysmë ujë të ftohtë. Shto karotën e copëtuar, qepën, selinon dhe majdanozin. Le të zihen për rreth një orë.

  2. Shkrijeni gjalpin në një tenxhere dhe mbi të grini imët preshin. Shtoni miellin e misrit dhe hidheni në lëngun supën e pulës. Ndajeni mishin nga kockat dhe lëkura.

  3. Kriposeni supën dhe lëre të zihet për rreth gjysmë ore. Pastaj, qullin duke hedhur pak e nga pak dhe lëngun e mishit e hedhim në një blender. Kthejeni supën në zjarr.

  4. Vendoseni mishin e pulës pa kocka në supë, poashtu misrin, dhe spërkateni me spec djegës të bluar për shije.

Ju befte mire!!!