Sytë e një femre/mashkulli !!

Qfar efekti kan syt e nje femre/mashkulli per ju !

A i besoni asaj qe i thojn sytë ! A dini mi lexu syt !

a mund te ndodh mu dashuru n personin X vetëm shkaku i syve!

Qfar efekti kan syt e nje femre/mashkulli per ju !

Kontakti i pare qe na lejon te njohim deri ne nje pike te caktuar personin.

a mund te ndodh mu dashuru n personin X vetëm shkaku i syve!

Eshte nje citat per kete:

Dashuria lind me nje shikim,
zmadhohet me nje buzeqeshje,
lulezon me nje puthje
dhe shkon me nje lot.

Mendoj qe mund te jete e vertete.

Qfar efekti kan syt e nje femre/mashkulli per ju !

  • vetem efekt estetik

A i besoni asaj qe i thojn sytë ! A dini mi lexu syt !

  • mund te jet e vertet se nepermjet syve percillen ndjenjat emocionale te personit

a mund te ndodh mu dashuru n personin X vetëm shkaku i syve!

  • personalisht them jo por nuk i dihet ka lloj lloj tipa personash

Qfar efekti kan syt e nje femre/mashkulli per ju !

Mendoj njejt sikurse ajo vajza

Dashuria lind me nje shikim,
zmadhohet me nje buzeqeshje,
lulezon me nje puthje
dhe shkon me nje lot.

Nejse ka raste kur Edhe perfundimi
eshte pa lot :smiley: d.m.th
t’lumtur forever

syte jane nje oqean i pafund…e cfare nuk ka ne to???

Te rrall jane ata qe dine te “perkethejne” syte…e te nxjerrin permes tyre shpirtin e njeriut!..

te rrall jan ata qe arrij te manipulojn boten e brendeshme te syve… un do thoja qe kuptohet shum leht…(y)

ani A po m’3goni çka 3gojn synat e mija ?

kush ti pa syt ty…qe te trgoji detajet…, pastaji kur si njeh ti syt e tu pret ti njohim ne …:mrgreen::P:P:P

…thuhet …syte jane pasqyra e shpirtit …por harroje… sot ne kohet moderne…rrofshin …lentet…

jo lente po edhe dru ahu tju vene syve ,ato kuptohen…

Syte shohin,shihen,fshehin,fshihen.

Syte hetojne,hetohen,syte verbohen.

Syte qeshen,qeshin,ndizen,ndezin.

Syte dashurojne,dashurohen,syte harrohen.

Syte lotojne,lotohen,digjen,shkrumbohen.

Syte heshtin, s’flasin, syte vrasin…dhe per te dy gjinite jane njesoj…

enkelejda mire ke qen me shndet keto kohet te fundit,