Takimet ne erresire, ne Internet

Takimet ne erresire, nepermjet Internetit?

Matematika s’eshte nje opinion, keshtu kerkuese te shpirtit tuaj binjake, duke iu llogaritur probabilitetin, qe sa me shume,persona ju mund te njihni, me shume mundesi ka per te gjetur te vertetin.

Por duhet te keni parasysh qe nje flirt i “eger” nuk eshte nje sport pa rrezik, por nje gjueti ku mund te gjesh surpriza te ndryshme.
Sidomos on-line ku karakteri i vertet i bashkebiseduesit ngelet nje enigme, dhe mund te rezervoje,zhgenjime te medha,ashtu siç e dimostron nje kerkim i drejtuar nga instituti kerkimor “Lightspeed Research” per llogari te shoqerise “Logitech”, mjafton te mendosh qe sot me ane te photoshop-it edhe Pinokut mund t’ja ndryshosh hunden dhe per me teper ne rrjet mund te ndeshesh ne ujqer qe bejne si qengja.

Alarmuese,apo jo??

Artikull per Lirenti.com Maj 2009

Artikulli eshte teper i goditur per periudhen qe po jetojme, faleminderit!

Dhe per sa i perket temes, te tille takime shpesh here mund te jene tragjike per shume arsye. Ne te shumten e rasteve personi qe mendon se po flisni hiqet si nje tjeter per tjeter. Nuk perputhet me pershkrimin e bere, ne jeten e perditshme nuk sillet si flet me ty ne ato çaste, mund te jete i martuar dhe pse jo me 2-3 kamaj nga mbrapa…
Per fillestaret ne kete fushe i ftoj te jene me naiv.

Respekte!

Sa per punen e femijeve, ata te genjejne edhe kur i takon personalisht. Nje shoqes time i ka ndodhur dicka e ngjashme, ku ai hiqej si me i vogel, nga c’ishte realisht, dhe ishte me 2 femije te vegjel. Une mendoj qe vajzat duhet te tregohen me te kujdesshme dhe me te pergjegjeshme.

hehe e dashuriii ee

Nje shoqe i imja eshte njoftu permes internetit dhe sote jetojn shum te lumture pran njeri tjetrit .Por jan raste te rrall keto … ka edhe shum se’‘genjej’’, dhe lirisht mund te them se ata qe genjen ne shumicen e rastev jan meshkujt.
femra shum lete bien pre te fjalev pergdheles apo then me shkurte beson shum shpejte dhe pa nje pa dy bien pre e provokimev te njerzv shfrytzues qe mendon vetem per egon evet.

Por shum me te arsyshem e shikoj lidhjen perems pc se live.
Permes pc nuk mund te ndodh asgje nese nuk len takim por vetem kontakton.

Imagjinata dhe Realiteti jan shum të ndryshme me njëra-tjetrën , në shumicën e rasteve
Komunikimi në internet të krijon një imagjinat shum të këndshme
Kur përballesh me realitetin këtu është problemi më i madh ekziston mundësia që ajo mbretëri që ke krijuar në imagjinatën tënde të zhduket në sekonda nga në gjë shum e vogl
Kjo sjell psoja të ndryshme Zhgënjim, Depresion, ,
Jan të ralla rast kur nuk ka zhgënjim. Prandaj duhet tu besosh instikteve , të besosh konkreten dhe jo abstraket dmth atë që arrin ta shikosh, ta prekësh, nuhasësh, shijosh dhe në fund atë që ndjen mos beso imagjinatën

Per mendimin tim nuk ka ndonje gje te keqe por dhe shum e pranueshme nuk mund te jete pasi nje person nuk mund ta njohesh sic duhet nepermejet internetit .

Majdi nuk eshte e keqe te flirtosh ne internet thjesht duhet te shmangesh realitetin qe te mos zhgenjehesh te mos ket pasoja ne shpirtin tend
Ndaj imagjinaten nga realiteti Virtualiteti le te ngelet virtualitet

Nuk them se eshte nje gje e keqe dhe jam plotesisht dakort me ato qe sapo that , por per 1 person qe kete gje mes virtualitetetit e mer seiozisht dhe do te kaloj ne realitet do ta ket paksa te veshtir .

E keqja qendron se nuk tregohen reciprok ndaje njeri tjetir ne keto raste…njeri anon nga genjeshtra!
-Por ajo qe mua me duket gjest shum i ulet eshte se kam pare ca linka qe ende ne interenet kur shum femra bien viktima te njerzv manjak !nuk e di si behet por kam pare yutuben femra pa dit asgje ato ku leshohen cam. Pa qen ne dinjen ato? ky eshte gjest jashtzakonisht i ulet qe e ben dikush…

po patem sukses te ndezim qirinjet,nuk do ishte takim i kotë

po asht e vertet se nuk asht mir ti besohet internetit po une jam nje djalisinqert qe kam deshir qe per mes internetit te gjej dashurin e jetes kush asht e interesuar let lajmrohet e flasim ne net

jam shum dakort me renix , monen , erinen
sot kan te tilla koh , ku nuk duhet tu besosh njerezve ne jeten reale ,e jo me ne net
ja ku kemi nje shembull konkret https://www.lirenti.com/showthread.php?11818-Me-Verboi-INTERNETI-!!! ku mendjelehtesia dhe me pas zhgenjimi kan arritur kulmin !
sa per ty arifi , nuk e di ku shkon ti me ate mendje , qe thua dua te gjej dashurin e vertet…kjo qe thua esht thj e pa mundur
hidhi nje sy ksaj :wink: https://www.lirenti.com/showthread.php?11368-Dashuria-online-dhe-pasojat-negative

:roll:

pffffffffff …vertet shum njerez qe njihen ne boten virtuale shpesh nuk jan te sinqert dhe ka shuum e shum raste qe disa prej tyre labja i tregoj me lart … dhe shumica duket e dikur kte gje vazhdoj akoma kjo me habit …!!! …

ju keni të drejtë,por Arifi e ka bërë publike se është i sinqertë,nuk kemi përse të mos e cilësojmë ashtu.

me fal qe po ua u them por po na dilni me naiv se kta te rinjt , sepse i thenuri esht shuum larg nga i qenuri !!!
kush esht ai qe thot nuk jam i sinqert ?!