Thashethemet qe keni degjuar per veten tuaj!!!

Besoj se te gjithe kemi degjuar thashetheme mbi veten tone, shume here dhe te ekzagjeruara…Si thoni sikur te na tregoni disa prej tyre…

Po filloj une i pari.
Mbaj mend njeher kur isha 18 vjec, duke shkuar per ne shkolle. Sapo dal nga dera e shtepise me ndalon nje komshie: “Uaaa…Cfare ishte ajo qe mora vesh mo??? Po sa te fshehte e paske mbajtur??? Po nejse nejse, ska gje. Te trashegohesh dhe jete te lumtur ishalla!”- dhe une qe i pergjigjem - " Faleminderit! Me fal po di gje se me ke jam fejuar se une nuk di gje?"…mbaj mend qe ate dite kam mbetur me goje hapur gjith diten dhe nuk mu besonte se deri ku mund te arrijne njerezit me thashetheme, qe po ta merrte vesh i ati i dashures time keto fjale, me kishte lene celesat ne dore…:stuck_out_tongue:

Shume e fort kjo smocking! dhe pse ka kaluar sh kohe, me trashegime :slight_smile: hahaha!

Per veten nuk mbaj mend per momentin ndonje histori, por do e shkruaj sapo te kujtohem.

Me te vertet interesante kete thashethem nuk e kisha degjuar ndonjeher , qe te arrin deri ne ate pik

Kur jeton ne nje vend te vogel, pritet gjithcka…:smiley:

Ehhh te them te drejten un nuk kam qen asnjeher e lidhur por ja qe njerze u pelqen te merren me llafe. Kur isha klas e 9 isha nje dite me te dashurin e nje shoqe dhe po qeshim per dicka qe ai me tha. Njerezit qe na pane than qe ai me puthi ( gje qe nuk ishte absolutish e vertet dhe per me teper ai mbante distanc nga un nuk eshte se ai ishte afer meje). Fjalet kaluan goj me goj sa na ben te lidhur, fat qe keto fjal erdhen shume shpejt ne veshin tim dhe njekohesish isha me shuuum fat qe kete histori nuk e besoj askush sepse e dinin te verteten dhe e dinin shume mire te gjith se sa shum e donte ai shoqen time … Ajo ka qen edhe dita ime me e tmerrshme deri tani … :S

e fort ulkina, por shiko se nuk eshte çudi ajo qe te ka ndodhur, shume vajza e kane bere vertet :slight_smile:

Meqe jemi tek te dashurat, dua te them 1 thashethem historik mbi mua. Nje ish e dashur kishte hapur fjale se un kisha ven si qellim ta ndaja nga burri/i fejuari!!! Por ne fakt kishin kaluar shume vite saqe un kisha harruar ekzistencen e asaj jo me fakti qe mund te ishte e fejuar/martuar dhe ta ndaja!
Kur e kam marr vesh kam thene se vertet ca nuk pret nga njerezit thashathemxhi :)! Nejse, historia perfundoj me denoncimin tim dhe zbardhjes te se vertetes :slight_smile:

e fort ulkina, por shiko se nuk eshte çudi ajo qe te ka ndodhur, shume vajza e kane bere vertet :slight_smile:

Meqe jemi tek te dashurat, dua te them 1 thashethem historik mbi mua. Nje ish e dashur kishte hapur fjale se un kisha ven si qellim ta ndaja nga burri/i fejuari!!! Por ne fakt kishin kaluar shume vite saqe un kisha harruar ekzistencen e asaj jo me fakti qe mund te ishte e fejuar/martuar dhe ta ndaja!
Kur e kam marr vesh kam thene se vertet ca nuk pret nga njerezit thashathemxhi :)! Nejse, historia perfundoj me denoncimin tim dhe zbardhjes te se vertetes :slight_smile:

po ti nuk i dhe ndonje te rrahur te mir atij/asaj qe te hapi namin :@:@???
jam kurioze te di ca ndodhi me von…

Labja ate askush nuk e besoj sepse un as qe e kisha 1 qellim te till por ajo ishte shoqja ime dhe un e dija shum se sa shum duheshin ata … jo vetem un po nje pjes e mir e njerze dhe shoqeria ime nuk e besoj nje gje te till … pastaj un isha me ndergjegje te qet sepse nuk e kisha ber nje gje te till … Ehh mo Renix … !!!

me behet qefi qe se paska besuar njeri…se zakonisht njerzit vdesin per cik thashetheme …po un isha kurioze te dija si reagove ti pasi more vesh qe kishin SHPIFUR per ty ( me kte rast te njoh edhe pak tipin :slight_smile: )

ehhh mi goc te thuash me ra bomba mbi koke esht pak … ishte super traum …

thashetheme … he he he …
Mua me pelqen te vesh bluze ose fustane te gjera sidomos ne vere :slight_smile:
kjo ne vere u perkthye prej ca zonjusha qe jam shtazane & prandaj vishem keshtu qe mos te duket !!!
OMG !!! :cekan:

Hahah sa e fort

thashetheme ka sa t`dush :smiley: na jem SHQIPTAR kto sene i kem tradit:D po shyqyr tash sjom atje, edhe nuk ndegjoj as 1 llaf, neyse ata flasin prap, po hyjn per 1 vesh e dalin nga tjetri :smiley:

Nuk ndodh veq te shqiptart icman.
Lexoje librin Legjendat Urbane she sa thashetheme kan ndodhur ne Amerike.

Thashetheme ka sa te duash,sidomos plakat,ato rrine gjithe diten tu u marr me fjale:) personalisht sme ka rene ne vesh ndonje gje per veten,pra ndonje thashethem,por ato plakat e pallatit nuk rrin rehat qe nuk rrin:)

:noo::ko:bo bo bo…kushedi se si je ndiere…

wowww pupupupuppu ca behet … !!!1

un se kisha shum problem por me lodhi & fakti duke ber idjoten qe nuk kupton & mos ti japesh rendesi
se jan ---------- nga mendjet
sa her me takonin me shaka pa shaka ate me pyesnin & shpesh here do me prekinin te barku & fillonin pse nuk vesh bluze te tjera ? sikur u vishja per ato & jo per vete !!! :koke:
e thua 1 her 2 her epo jo cdo her ky muhabet para meje … imagjino kur hikja sa u thonin …:confused:
Nuk e dije per te tjeret po shqiptaret te shkaterrojn jeten me thashetheme & kur them te shkaterrojne jeten …jam e bindur 100% per kete …se kam pare probleme shum serioze qe vijne vetem nga thashethemet

ajo ska pse te ndihet keq , se koha do e tregonte nje dit qe nuk esht shtatzan