"The Sun": Shqiperia, shans te vdekurve per votim

[b]

Parregullsite me listat e zgjedhesve ne Shqiperi, ku ende ekzistojne persona qe jane 159 vjec gjen jehone edhe ne median britanike.
[/b]

Ne numrin e sotem gazeta me e madhe ne vend “The Sun” me titullin “Shqiptaret e vdekur mund te votojne”, shkruan rreth ketij fenomeni qe ndodh vetem ne Shqiperi.

“Shqiperia i jep shansin per te votuar me 28 Qershor te gjithe qytetareve perfshi edhe ata te lindur ne shekullin e 19”, thuhet ne fillim te artikullin ne “The Sun”.

Kjo gazete i referohet zbulimit te ketij skandali nga Partia Socialiste e cila dy dite me pare beri publik, rastin e nje 159-vjecareje qe ekzistonte ne listat e qytetareve me te drejte vote.

“The Sun” thekson se te tilla raste mund te jene me mijera.

Kjo gazete me rreth 3 milion lexues, ka kontaktuar nje zedhenes te Ministrise se Brendshme i cili eshte shprehur se eshte gabim te hiqen nga listat e zgjedhesve personat qe jane mbi 90 vjec.

Por nje zedhenese e Partise Socialiste ka deklaruar per “The Sun” se 17,000 shqiptare, gati sa votat e nevojshme per te zgjedhur dy deputete, jane te moshes nga 90 deri ne 150 vjec.

Pak na kane ne goj te huajt per gjerat negative qe bejme neper bote dhe kjo na duhej tani, votat e te vdekurve. Politika shqiptare paska qene mafia nr 1.

Kjo qe shkruan “The Sun” eshte shume e vertete. Ne ato lista ekzistonte dhe emri i gjyshit tim, qe ka vdekur para 5 vjetesh. E tmerrshme c’jane ne gjendje te bejne per votat.

hahah…ca nk po bejne shqiptaret…ky esht nje shans me shum per partite…per te fituar e kam llafin…

Po icik hile do bejne keta si njera pale ashtu dhe tjetra se e kane ne gen hilen jo per ndonje gje…

Une po shkoj me pa listen e votuesve se mos eshte edhe emri i stergjyshit tim aty :lol:

Jam i te njejtit mendim me Kliton.

i shfeltojme bashk listat se maase i gjejm dhe ku i dihet shof dhe emrin e stergjyshes time:lol::lol::tongue:

Kontrolloni perseri listat se erdhi sezoni :stuck_out_tongue: