Thenia e Dites ???

Qejfi i hasmit eshte kur te sheh me fytyre te parruar dhe kepuce te pallustruara!!!:slight_smile:

Shkodranet thone: “Nese do te mallkosh dike, thuaji te hypte vetja ne qejf!” :slight_smile:

jeto per te mesuar

Me mire do behet se me keq nuk ka se me shkuar me!

Punen e sotme mos e ler per neser. (si nuk e msova 1here)

trimi i mir me shoqe shum :smiley: :smiley:

Me mire te banosh ne maje te catise sesa ne nje shtepi me nje grua grindavece :smiley:

Po nuk e njohe hidherimin,nuk do ta kuptosh as gezimin…

Atje ku nuk ka dele edhe dhia quhet princeshë.
Gandi

Mund ta harrosh personin me te cilin ke qeshur por kurre ate me te cilin ke qare.

shume te bukura te gjitha keto shprehjet :slight_smile:

m`duket qe e kam pare ket teme edhe me pare … :expressionless:

Nje burre pyeti nji trendafil: Nuk te dhemb kur te kepusin? Trendafili u pergjig…j: Jo! E harroj dhimbjen time kur mendoj se …
do te jem arsyeja e buzeqeshjes se dikujt tjeter. .

Dhimbja e nxit njeriun të mendojë. Mendimi e bën njeriun të mençur. Mençuria e bën jetën të lehtë.

Gjithmonë ia del mbanë, kur e di ç’je duke bërë.

ne jete ne jemi kalimtare te rastit …

jo ice…ajo tjetra e ka emrin "thenia juaj e preferuar " :qeshi:

na mbyti vapa…:smiley:

Un do te citoja:

Love is life. All, everything that I understand, I understand only because I love!

e bukur kjo e renit …

u can close your eyes to things u don’t want to see … but u can’t close your heart to the things u don’t want to feel :slight_smile: