Thenie Te Mencura Per Femrat

1)–Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër.

2)–Femra është mbretëreshë e botës, por skllave e dëshirave.

3)–Gratë asnjëherë nuk e vërejnë atë që ne bëjmë për ato: përherë dallojnë atë që nuk e bëjmë

4)–femrat nuk zbukurohen aq shumë për meshkujt, sa kundër grave.

5)–Kur gruaja bëhet shkencëtare, atëherë diçka nuk është në rregull

6)–. femra është nëna e të gjitha të këqijave, por si nënë duhet respektuar!

7)–Femrat janë si gjeneralët: atyre nuk u intereson ç’humbje u ka kushtuar një fitore.

8)–Sikur femrat të udhëhiqnin botën, ato do t’i flaknin të gjitha armët, përveç gjuhës.

:lol: :lol:

kot flisni kunder femrave…
femra eshte shume e zgjuar si natyre…
nga femra lind mashkulli
pastaj femra ka futur shejtanin ne shishe e jo me mashkullin hahahahaha

Uhhh me sa pak kenaqen meshkujt: mjafton te shajne dhe te mburren para burrave te tjere, por para nje femre, s’i ndryshojne veprimet!!!
Dhe e zgjuara e nje femre eshte: “Te ju lejme te komandoni ate qe nuk komandoni dot, sa per sy dhe faqe” me jua bere qejfin, per momentin!

Ne nje leber kam lezuar…
se femra me e zgjuar ne bote eshte sa nje mashkull budalla…???
mos ma merni per terse por e kam lezuar vertet…

Ej Briken se po i hidhja nje sy ketyre qe ke shkruar, edhe mu kujtua Llazi i Portokallise, se si puna e tij flet dhe ti. ( besoj se e ke degjuar)
Gjithsesi ti ke arsyet e tua per te menduar keshtu per femrat, mbase duhet te te jepet mudesia qe te njohesh goca me shume ambicioze dhe qe jane te afta qe te bejne shume gjera vete, pa ndihmen e askujt. Vec athere do ta kuptosh qe femrat jane shume ta zonjat. Eshte e vertete qe si natyre femrat jane shume delikate, por ama aq delikate sa jane aq dhe te forta jane.

Edhe une po te them nje shprehje qe e kam lexuar dhe qe eshte e vertete:
Nje femer ka nevoje per nje burre, aq sa ka nevoje peshku per nje biciklete.
Besoj se e kupton moralin …

Ne theniet e ketij gjoja maskilistit une nuk kam asgje kunder, sepse po ta lexoje ai me kaq vemendje sa i lexojme ne te tjeter do ta kuptoj e se sa e zonja eshte nje femer, por njera nga ato theniet me beri pershtypje:

Femrat janë si gjeneralët: atyre nuk u intereson ç’humbje u ka kushtuar një fitore.

kjo thenie eshte e ngjashme me historine e Pirros te madh. Pirroja kur fitoi nje lufte kunder romekeve ne Benevento kish kaq humbje sa tha :" dhe nje fitore tjeter si kjo dhe jam i humbur", por kjo nuk i mohon qe ai ish nje gjeneral legjendar, nje prijes i fuqishem, dhe nje epiriot qe kish mundur romaket ne token e tyre.Ai ish fitimtar gjithmone.

thenjet jan shum te mira dhe te verteta + qesharake hahahahahahaha :smiley:

te gjitha ato thenje jane te sakta.
vetum se ka edhe femra shume te zoja dhe intelektuale.
keshtu qe pa to nuk ka jete
dhe jeta do te ishte ndryshe pa femra nuk do ta kishte ate bukurine

Duke qene se meshkujt kane humbur shume autoritet kohet e fundit, nuk u ka mbetur gje tjeter vecse te nxjerrin thenie e shprehje per femrat.

po de po kush e krijoi at shishe shtrohet pyetja :frowning:

Shishen e krijoi fabrika, plz mos dilni nga tema!

ashtu mendoni ju heheheh po ju djmet i shikoni thenjet per ju

ska per ne prandaj :smiley:

do ti tregoj disa thenje majdi njer dit tjter se sonte spo kom koh dhe shpresoj ti lexoni

twe gjitha jan te vrtet edhe pse ne vajzat kemi pakm zili

jemi me te mir ne djemte :smiley:

ashtu mendon Majdi un e mendoj te kunderten

po deshet pranojini po deshet jo (f) por ato theniet ne pergjithsi jan sh te verteta

ca jo te gjitha po edhe se femra fut shejtanin ne shishe e vertete eshte apo jo???