Top-Link me IPKO

Si muna me konfiguru nje modem te tipit Top-Link Router e kam rrjetin me ipko me modem Sceintific Atlanta e shfrytezoj rrjeitn e 15 eurove dmth 1mb/s keshtu qe a munu mem nimu si muna me ba qe modemi i ipkos me konfiguru me kete top - link

Per konfigurimin e Modemit, mjafton te kontaktosh suportin e IPKO.

Mire te tha Renix duhet ti kontaktosh te Ipkos sepse edhe une e kam rrjetin me Ipko, mesa di une qe nga modemi rregjistrohet Username i internetit ne menyre qe te mos vidhet rrjeti leht…!!.

po mir a ben pak ma detalisht qysh bahet kjo pun un e kam routerin top-link tash kur po elidhi po ja dha ato 192.168.1.1 edhe admin admin po ja baj
krejt po e baj me pppoe po mir perseri spo ben ndonje ide qysh behet me detajisht

Maxhuni, çdo ISP ka nje menyre te ndryshme konfigurimi.
Ndonjeher nevojitet nje username dhe fjalekalim ndonjeher tjeter vetem nr telefonit dhe ndonjehere asgje, keshtu ne ju keshilluam te kontaktoni Ipko.

o me njoftu IPKO normal qe ste tregon asgje se si konvenon ti me pas router kur i ka routerat te vet i shet 50 euro keshtu qe asnje info ste jep per kete gje

a mo me sa di une duhet me regjistru modemin me userName ??? jane disa shifra prapa modemit me emrin MAC:, edhe ma kryesorja eshte A e pranon a nuk e pranon qat modem?.