Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7

Nqs jeni duker perdor Windows mund tiu interesoje kjo teme mbi trasforminin e Windows 7 ne Mac OSX Leopard.
Ndersa per perdoruesit e Linux, dhe me sakt ata te Ubuntu qe duan pamjen e tyre te ngjaje si Windows 7 ketu do te postoj nje menyre per ta bere kete.

Me ndihmen e Vistar7, ju mund ti jepni Ubuntu-t tuaj pamjen e Windows 7, ja te shikojme bashke disa nga karakteristikat e programit:

* Veshje Vistar7
* VeshjeVistar7 plasma, bazuar ne Glassified (GPL)
* VeshjeRedmond Vista
* Icona Windows 7
* Veshje Aero Mouse
* Windows 7 splash screen
* Te gjithe tingujt e Windows 7
* Sfonde te Windows 7 dhe ato Beta
* Segoe UI, Calibri dhe Cambri fonts nga Microsoft
* Ikonat e perdoruseve te Windows 7

Shkarko Vstar7

E bukur qeka,dhe e boka origjinal si windows 7.

qenka origjinal si wndows 7 flm reni

edhe une po bej nje prove!!!Te shohim se c’do te dale?(Ne fakt te them te drejten dua nje ndihme te konsiderueshme per UBUNTUNe qe zbrita.Nuk di se per cfare perdoret dhe pse eshte e nevojeshme kur kemi WINDOWS XP,apo Windows7???)Faleminderit!

Ubuntu eshte nje sistem operativ siç eshte Windows XP apo Windows 7, por me ndryshim se Ubuntu eshte burim i hapur dhe nuk duhet te paguash lek qe ta keni. Kur bleni nje pc me windows, 100 Euro/Dollar i keni vetem per sistemin operativ.

un e kam Ubuntu por e kam cik si te veshtir ta perdor sepse jam mesuar me sitemet e tjera operative ,por eshte i mir …

Po Majdi,ky eshte edhe problemi im:p.sh.nuk di si ti hap ato qe zbres??Zbres dicka ne forme RAR apo ZIP dhe nuk me hapet???:confused::?:

Faleminderit!Nje pyetje:pse nuk mund te te dergoj PM?

un spo e perdor edhe shum Ubuntu keshtu qe nuk e di por sa te futet RENI ne forum do te zgjithet problemi

Sigurohu qe nuk eshte mbushur Inbox plot, fshini disa te vjeter.

Faleminderit!Kutine e boshatisa,dergova mesazhin dhe ja se cfare shikoj: Gabime
Gabimet e mëposhtme u shfaqën gjatë postimit të mesazhit tuaj

* Forumi kërkon që ju të prisni 300 sekonda para se të dërgoni përsëri mesazhe private. Ju lutemi të provoni pas 198 sekondash.

Mesazhi Juaj
Marrësi: [BCC]
ReniX

Separate multiple user names with a semi-colon ‘;’
BCC:

Use this to blind carbon-copy recipients your message.