U martove...

Sot martohem e një fustan nusëje mbaj veshur.Sa e kisha ëndërruar këtë ditë…
Po martohem as vetë nuk mund t’a besoj, me ka ngrirë buzëqeshja e dhëmbjen dot nuk po e duroj.
Fustani im është i bardh si zemra e djalit që kam në krah, ndersa kostumi i tij I Zi, si brenga e shpirtit që kam un në gji.
Cjanë keto fjalë që unë sot them, cështë kjo dhëmbje që zemra ime ndjen ?
Ndoshta këto ndodhin se ty ënde stë kam harruar, të mbaj brenda shpirtit tim si një gonxhe të pa lulëzuar!
Si do jetoj un me dikë që nuk e dua,do t’a bej të vuaj si ti mua…
Dikush duhet të më ndihmojë, që këto dhimbje që kam të mi largojë, që dhe unë jetën time të vazhdoj e sërish me shpirt të paster të dashuroj. Sa shumë shpresova që së shpejti të isha me ty.
Sa shumë plane dhe ëndrra thura për ne të dy.
Ti më thoje Duro, kur e dije shum mirë që un nuk kisha durim
U lodha nga fjalët boshe, doja vepra nga ti o shpirti im.
Doja të më tregoje sa rëndësi kisha për ty, e planet dhe ëndërrat që kishim t’i realizonim “Të Dy”!

Une nuk dita te tvleresoj ty dhe tani nuk mbeti gje tjeter, vec se te tthem “Jete te lumtur…” :frowning: :frowning: :’( :’(

o burr mshtine edhe mu me kajt me kto shkrime po gajret se burri sbon kshtu… Hajt shnosh u shku ajo ski shka me i ba duhet me kqyr para se smunesh me kthy ma kohen

Ngom mu e mos e muno veten ma se ajo me tdasht bile hin qitu lexon najsan shka ki shkrujt ti e stlen me vujt kshtu

A e ki ni qe thojn "Dashnia e qarapat e leshta tkallin :P" haha, e ver8 ish... Ehh cka me bo... Qishtu kur ski men’ e ma vone kur tvine skane cka t`duhen…

Btw; ka funi mir e ki… Ajo… Neyse

po) kam dy dashnore:P