UEFA Champions League 2007/2008

[b]17 Korrik 2007

18:30 The New Saints - Wales – : – FK Ventspils - Latvia
18:45 Linfield - Northern Ireland – : – Elfsborg - Sweden
20:00 Khazar Lenkoran - Azerbaijan – : – NK Dinamo Zagreb - Croatia
20:30 Zeta - Serbia – : – FBK Kaunas - Lithuania
21:00 APOEL Nicosia FC - Cyprus – : – FC BATE Borisov - Belarus
21:00 Murata - San Marino – : – Tampere United - Finland
21:15 Olimpi Rustavi - Georgia – : – FC Zhenis Astana - Kazakstan

18 Korrik 2007

17:00 FK Pobeda Prilep - Macedonia – : – Levadia Tallinn - Estonia
18:00 FH Hafnarfjordur - Iceland – : – Torshavn - Faroe Islands
18:45 Derry City FC - Ireland – : – FC Pyunik - Armenia
19:00 F91 Dudelange - Luxembourg – : – MŠK Zilina - Slovakia
20:00 Marsaxlokk - Malta – : – FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina
20:15 Domzale - Slovenia – : – SK Tirana - Albania
21:00 FC Sheriff Tiraspol - Moldova – : – FC Ranger - Andorra[/b]

[b]17 Korrik 2007

The New Saints - Wales – : – FK Ventspils - Latvia 3 : 2
Linfield - Northern Ireland – : – Elfsborg - Sweden 0 : 0
Khazar Lenkoran - Azerbaijan – : – NK Dinamo Zagreb - Croatia 1 : 1
Zeta - Serbia – : – FBK Kaunas - Lithuania 3 : 1
APOEL Nicosia FC - Cyprus – : – FC BATE Borisov - Belarus 2 : 0
Murata - San Marino – : – Tampere United - Finland 1 : 2
Olimpi Rustavi - Georgia – : – FC Zhenis Astana - Kazakstan 0 : 0 [/b]

[b]18 Korrik 2007

17:00 FK Pobeda Prilep - Macedonia – : – Levadia Tallinn - Estonia 0 : 1
18:00 FH Hafnarfjordur - Iceland – : – Torshavn - Faroe Islands 4 : 1
18:45 Derry City FC - Ireland – : – FC Pyunik - Armenia 0 : 0
19:00 F91 Dudelange - Luxembourg – : – MŠK Zilina - Slovakia 1 : 2
20:00 Marsaxlokk - Malta – : – FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina 0 : 6
20:15 Domzale - Slovenia – : – SK Tirana - Albania 1 : 0
21:00 FC Sheriff Tiraspol - Moldova – : – FC Ranger - Andorra 2 : 0[/b]

[b]24 Korrik 2007

14:30 FC Zhenis Astana - Kazakstan – : – Olimpi Rustavi - Georgia
18:00 FC Ranger - Andorra – : – FC Sheriff Tiraspol - Moldova
18:00 FC BATE Borisov - Belarus – : – APOEL Nicosia FC - Cyprus
19:00 FBK Kaunas - Lithuania – : – Zeta - Montenegro
20:00 FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina – : – Marsaxlokk - Malta
20:15 NK Dinamo Zagreb - Croatia – : – Khazar Lenkoran - Azerbaijan

25 Korrik 2007

17:00 FC Pyunik - Armenia – : – Derry City FC - Ireland
17:00 FK Ventspils - Latvia – : – The New Saints - Wales
17:30 Levadia Tallinn - Estonia – : – FK Pobeda Prilep - Macedonia
18:00 Tampere United - Finland – : – Murata - San Marino
19:00 Elfsborg - Sweden – : – Linfield - Northern Ireland
20:00 MŠK Zilina - Slovakia – : – F91 Dudelange - Luxembourg
20:00 Torshavn - Faroe Islands – : – FH Hafnarfjordur - Iceland
20:30 SK Tirana - Albania – : – Domzale - Slovenia[/b]

[b]24 Korrik 2007

14:30 FC Zhenis Astana - Kazakstan – : – Olimpi Rustavi - Georgia 3 : 0
18:00 FC Ranger - Andorra – : – FC Sheriff Tiraspol - Moldova 0 : 3
18:00 FC BATE Borisov - Belarus – : – APOEL Nicosia FC - Cyprus 3 : 0
19:00 FBK Kaunas - Lithuania – : – Zeta - Montenegro 3 : 2
20:00 FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina – : – Marsaxlokk - Malta 3 : 1
20:15 NK Dinamo Zagreb - Croatia – : – Khazar Lenkoran - Azerbaijan 3 : 1[/b]

[b]Skuadra e Tiranes dje eshte stervitur rreth 30 minuta per gjuajtjet e 11 metershave.Sepse sipas drejtuesve dhe logjikes se gjerave ndeshja e sotme mund te shkoje edhe atje, ne piken e bardhe te 11 metershave.

Domzale s’ka drita, Tirana rrezikon gjobe
Tirana mund te marre nje gjoba nga UEFA sepse dje stervitja zytrtare e Domzales eshte zhvilluar me vonese per shkak se ne stadiumin “Qemal Stafa” mungonte energjia elektrike. Skuadra sllovene eshte shfaqur ne stadium rreth ores 20.20 per te pergatitur seancen e fundit para ndeshjes, por aty jane perballur me terr. Ne keto kushte drejutesit e skuadres jane ankuar te delegati i ndeshjes, i cili sipas burimeve bardheblu ka sinjalizuar drejtuesit e Tiranes se mund te marrin nje gjobe per ate qe ka ndodhur. Gjithashtu nese tifozet e Tiranes neser do te hedhin ymuese ne fushen e lojes mund te ndeshkohen me gjopbe.

Shqiptari i Domzales e sheh Tiranen te mundur
“Ne Tirane na pret nje ndeshje shume e veshtire, pasi ne shtepine tone leshuam rastin qe te shenojme me shume se nje gol. Patem shanset tona, te cilat nuk ia dolem t’i realizojme dhe tani na pret nje udhetim jo i lehte. Do te perpiqemi te mos pranojme gol, po e perseris, eshte nje ndeshje e veshtire, ngaqe Tirana eshte nje skuader e mire dhe do te kete ndihmen e shikuesve te saj. Pastaj, ne radhet e saj kishte disa lojtare cilesore si, Duro, Muka e te tjere. Megjithate, perkunder te gjitha ketyre jam i mendimit se kemi force per ta eliminuar skuadren shqiptare dhe te kualifikohemi ne raundin e dyte”, eshte shprehur ekskluzivisht per “Lajm” (gazeten maqedonase), sulmuesi Jusufi.

Stojanovic: Nuk ka favorite jemi 50 me 50
Trajneri i Domzales Stojanovic nuk sheh asnje favorit per ndeshjen e sotme kunder skuadres se Tiranes: “Kupat e Europes dihen per specifiken qe kane. Nuk mendoj se rezultati 1﷓0 te favorizon. Kam mesuar se Tirana ne dy raste ka permbyllur rezultate te thella keto vitet e fundit. Kjo tregon se faktori fushe eshte i rendesishem. Gjithashtu nga videot qe kam pare tifozeria ketu eshte shume me e ndezur se ne Domzale. Megjithate, une mendoj se he per he ne futemi ne fushe me nje gol me shume, gje e cila ka gjasa te na favorizoje, duke mos u acaruar. Shpresoj ne te kundert qe Tirana te lodhet se kerkuari me qetesi golin dhe te kaloje ne aventure. Keshtu ne mund t’i godasim ata”. Gjithsesi ka respekt per skuadren bardheblu.

Liga e Kampioneve
30 mije
premio do te fitojne ne total futbollistet e Tiranes nese arrijne te kualifikohen per ne turin tjeter te Liges se Kampioneve. Ne turin e dyte shifra sigurisht qe do te rritet.

Bamir Topi Presidenti, tifo “vip” per Tiranen
Dje ka bere betimin ne Parlament, sot ulet ne tribune per te mbeshtetur skuadren e tij
Bamir Topi, Presidenti i saposhpallur i Republikes do te ulet sot ne tribunen VIP per te ndjekur ndeshjen e Tiranes, klub ku ai eshte president nderi. Burime zyrtare prane selise bardheblu bejne te ditur se numri “1” i klubit dhe i vendit do te jete i pranishem ne stadium. Ende nuk dihet nese me marrjen e detyres se re, Topi, do te jete apo jo me president nderi i klubit, megjithate te njejtat burime prane klubit bejne te ditur se he per he do te vijoje ta mbaje kete detyre. Topi, deri tani, nuk ka pasur thjesht nje pozicion honorifik, pasi shpesh me keshillat dhe me vendimmarrjen e tij kane ndodhur reforma ne skuader dhe nivele drejtuese.

Axhenda, luhet ne 20:30 me drita

Takimi ndermjet skuadres se Tiranes dhe Domzales do te luhet ne oren 20:30 ne stadiumin “Qemal Stafa”. Orari eshte caktuar i tille per te evituar temperaturat.

Biletat, 5 dhe 3 mije leke te vjetra

Drejtuesit bardheblu kane menduar qe te terheqin sa me shume tifoze, duke vendosur cmime normale. Tribuna kryesore do te jete 5 mije leke te vjetra, ndersa ajo perballe 3 mije leke.

Tifozet organizohen ne grupeTifozeria bardheblu, si gjithnje, edhe per kete ndeshje eshte duke u organizuar ne dy “segmente”. Do te qendrojne ne tribunen perballe, ku “Ultras Tirona” dhe “Tirona Fanatics” do te mbeshtesin skuadren.

Asnje tifoz i Domzales ne Tirane

Domzale mund te mos kete mbeshtetjen e asnje tifozi sot ne stadium, teksa asnje i tille nuk ka udhetuar me ekipin drejt kryeqytetit shqiptar.

Femrat, falas ne tribunen perballe

Te gjitha femrat qe do te duan ta ndjekin “live” ndeshjen e sotme mund ta bejne nje gje te tille ne tribunen perballe, falas. Ky eshte vendimi i drejtuesve te klubit Tirana.

Bastet, Tirana kuotohet me 2.4

Fitorja e Tiranes ne baste kuotohet me 2.4, nderkohe barazimi eshte 3.1. Shenja 2 kuotohet me koeficientin 2.6. Tirana ishte jofavorite ne ndeshjen e pare.

Sondazhet, shanset jane 50 me 50

Ne sondazhin kryesor qe behet ne UEFA, 50% e votuesve mendojne se Tirana do ta kaloje turin, ndersa 50% tjeter e tifozerise mendojne te kunderten.

Precedenti, Tirana ka fituar 32﷓

Deri tani, si kampione e vendit, Tirana ka luajtur vetem nje here kunder nje skuadre sllovene, ndaj Nova Gorices ne vitin 2005. Ne ndeshjen e pare, Tirana humbi me rezultatin 0:﷓2, ndersa ne ndeshjen e dyte fitoi 3:0.
4 vite rresht, qe kalojne turin

Tirana ka kater vite rresht qe e kalon turin e pare ne Kupat e Europes. Ne 2003, kunder Dinamos se Tbilisit, ne 2004 kunder Gomelit, ne 2005 kunder Nova Gorices dhe n` 2006, ne UEFA, kunder Varteksit.

25 Korrik 2007
20:30 SK Tirana - Albania – : – Domzale - Slovenia[/b]

[b]25 Korrik 2007

17:00 FC Pyunik - Armenia – : – Derry City FC - Ireland 2 : 0
17:00 FK Ventspils - Latvia – : – The New Saints - Wales 2 : 1
17:30 Levadia Tallinn - Estonia – : – FK Pobeda Prilep - Macedonia 0 : 0
18:00 Tampere United - Finland – : – Murata - San Marino 2 : 0
19:00 Elfsborg - Sweden – : – Linfield - Northern Ireland 1 : 0
20:00 MŠK Zilina - Slovakia – : – F91 Dudelange - Luxembourg 5 : 4
20:00 Torshavn - Faroe Islands – : – FH Hafnarfjordur - Iceland 0 : 0
20:30 SK Tirana - Albania – : – Domzale - Slovenia 1 : 2[/b]

31 Korrik 2007
17:00 FC Pyunik - Armenia – : – FC Shakhtar Donetsk - Ukraine
18:00 Tampere United - Finland – : – PFC Levski Sofia - Bulgaria
20:15 Glasgow Rangers - Scotland – : – Zeta - Montenegro
20:15 FC Kobenhavn - Denmark – : – Beitar J. - Israel
20:30 KRC Genk - Belgium – : – FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina
20:45 Zaglebie - Poland – : – FC Steaua Bucuresti - Romania
20:45 Debreceni VSC - Hungary – : – Elfsborg - Sweden

1 Gusht 2007
15:00 FC Zhenis Astana - Kazakstan – : – Rosenborg BK - Norway
18:00 FK Ventspils - Latvia – : – Salzburg - Austria
20:00 MŠK Zilina - Slovakia – : – SK Slavia Prague - Czech Republic
20:00 Besiktas - Turkey – : – FC Sheriff Tiraspol - Moldova
20:15 Red Star - Serbia – : – Levadia Tallinn - Estonia
20:15 Domzale - Slovenia – : – NK Dinamo Zagreb - Croatia
20:30 FH Hafnarfjordur - Iceland – : – FC BATE Borisov - Belarus

31 Korrik 2007
17:00 FC Pyunik - Armenia – : – FC Shakhtar Donetsk - Ukraine 0 : 2
18:00 Tampere United - Finland – : – PFC Levski Sofia - Bulgaria 1 : 0
20:15 Glasgow Rangers - Scotland – : – Zeta - Montenegro 2 : 0
20:15 FC Kobenhavn - Denmark – : – Beitar J. - Israel 1 : 0
20:30 KRC Genk - Belgium – : – FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina 1 : 2
20:45 Zaglebie - Poland – : – FC Steaua Bucuresti - Romania 1 : 0
20:45 Debreceni VSC - Hungary – : – Elfsborg - Sweden 0 : 1

1 Gusht 2007
15:00 FC Zhenis Astana - Kazakstan – : – Rosenborg BK - Norway 1 : 3
18:00 FK Ventspils - Latvia – : – Salzburg - Austria 0 : 3
20:00 MŠK Zilina - Slovakia – : – SK Slavia Prague - Czech Republic 0 : 0
20:00 Besiktas - Turkey – : – FC Sheriff Tiraspol - Moldova 1 : 0
20:15 Red Star - Serbia – : – Levadia Tallinn - Estonia 1 : 0
20:15 Domzale - Slovenia – : – NK Dinamo Zagreb - Croatia 1 : 2
20:30 FH Hafnarfjordur - Iceland – : – FC BATE Borisov - Belarus 1 : 3

[b]7 Gusht 2007

19:15 Beitar J. - Israel – : – FC Kobenhavn - Denmark
19:30 PFC Levski Sofia - Bulgaria – : – Tampere United - Finland
20:05 Zeta - Montenegro – : – Glasgow Rangers - Scotland
20:15 NK Dinamo Zagreb - Croatia – : – Domzale - Slovenia

8 Gusht 2007

17:00 Levadia Tallinn - Estonia – : – Red Star - Serbia
17:30 FC BATE Borisov - Belarus – : – FH Hafnarfjordur - Iceland
19:00 Elfsborg - Sweden – : – Debreceni VSC - Hungary
19:00 FC Sheriff Tiraspol - Moldova – : – Besiktas - Turkey
19:00 FC Shakhtar Donetsk - Ukraine – : – FC Pyunik - Armenia
19:30 FC Steaua Bucuresti - Romania – : – Zaglebie - Poland
19:30 FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina – : – KRC Genk - Belgium
20:30 Salzburg - Austria – : – FK Ventspils - Latvia
20:45 SK Slavia Prague - Czech Republic – : – MŠK Zilina - Slovakia
20:45 Rosenborg BK - Norway – : – FC Zhenis Astana - Kazakstan[/b]

[b]7 Gusht 2007

19:15 Beitar J. - Israel – : – FC Kobenhavn - Denmark 1 : 1
19:30 PFC Levski Sofia - Bulgaria – : – Tampere United - Finland 0 : 1
20:05 Zeta - Montenegro – : – Glasgow Rangers - Scotland 0 : 1
20:15 NK Dinamo Zagreb - Croatia – : – Domzale - Slovenia 3 : 1 [/b]

[b]8 Gusht 2007

17:00 Levadia Tallinn - Estonia – : – Red Star - Serbia 2 : 1
17:30 FC BATE Borisov - Belarus – : – FH Hafnarfjordur - Iceland 1 : 1
19:00 Elfsborg - Sweden – : – Debreceni VSC - Hungary 0 : 0
19:00 FC Sheriff Tiraspol - Moldova – : – Besiktas - Turkey 0 : 3
19:00 FC Shakhtar Donetsk - Ukraine – : – FC Pyunik - Armenia 2 : 1
19:30 FC Steaua Bucuresti - Romania – : – Zaglebie - Poland 2 : 1
19:30 FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina – : – KRC Genk - Belgium 0 : 1
20:30 Salzburg - Austria – : – FK Ventspils - Latvia 4 : 0
20:45 SK Slavia Prague - Czech Republic – : – MŠK Zilina - Slovakia 0 : 0 Penallti 4 : 3
20:45 Rosenborg BK - Norway – : – FC Zhenis Astana - Kazakstan 7 : 1[/b]

[b]14 Gusht 2007

20:45 Lazio - Italy – : – FC Dinamo Bucuresti - Romania
21:00 Glasgow Rangers - Scotland – : – Red Star - Serbia
21:15 Benfica - Portugal – : – FC Kobenhavn - Denmark
22:00 Valencia - Spain – : – Elfsborg - Sweden

15 Gusht 2007

16:30 Toulouse - France – : – Liverpool - England
18:00 FC Spartak Moskva - Russia – : – Celtic - Scotland
18:00 Tampere United - Finland – : – Rosenborg BK - Norway
19:00 FC BATE Borisov - Belarus – : – FC Steaua Bucuresti - Romania
20:00 Fenerbahce - Turkey – : – RSC Anderlecht - Belgium
20:00 FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina – : – Dinamo Kiev - Ukraine
20:15 Zurich - Switzerland – : – Besiktas - Turkey
20:30 Ajax Amsterdam - Netherlands – : – SK Slavia Prague - Czech Republic
20:30 Werder Bremen - Germany – : – NK Dinamo Zagreb - Croatia
20:30 Salzburg - Austria – : – FC Shakhtar Donetsk - Ukraine
20:45 Sparta Prague - Czech Republic – : – Arsenal - England
20:45 Sevilla - Spain – : – AEK Athens - Greece[/b]

[b]14 Gusht 2007

20:45 Lazio - Italy – : – FC Dinamo Bucuresti - Romania 1 : 1
21:00 Glasgow Rangers - Scotland – : – Red Star - Serbia 1 : 0
21:15 Benfica - Portugal – : – FC Kobenhavn - Denmark 2 : 1
22:00 Valencia - Spain – : – Elfsborg - Sweden 3 : 0 [/b]

[b]15 Gusht 2007

16:30 Toulouse - France – : – Liverpool - England 0 : 1
18:00 FC Spartak Moskva - Russia – : – Celtic - Scotland 1 : 1
18:00 Tampere United - Finland – : – Rosenborg BK - Norway 0 : 3
19:00 FC BATE Borisov - Belarus – : – FC Steaua Bucuresti - Romania 2 : 2
20:00 Fenerbahce - Turkey – : – RSC Anderlecht - Belgium 1 : 0
20:00 FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina – : – Dinamo Kiev - Ukraine 0 : 1
20:15 Zurich - Switzerland – : – Besiktas - Turkey 1 : 1
20:30 Ajax Amsterdam - Netherlands – : – SK Slavia Prague - Czech Republic 0 : 1
20:30 Werder Bremen - Germany – : – NK Dinamo Zagreb - Croatia 2 : 1
20:30 Salzburg - Austria – : – FC Shakhtar Donetsk - Ukraine 1 : 0
20:45 Sparta Prague - Czech Republic – : – Arsenal - England 0 : 2
20:45 Sevilla - Spain – : – AEK Athens - Greece 2 : 0[/b]

[b]28 Gusht 2007

20:00 Red Star - Serbia – : – Glasgow Rangers - Scotland
20:05 Liverpool - England – : – Toulouse - France
20:45 AEK Athens - Greece – : – Sevilla - Spain
21:00 FC Dinamo Bucuresti - Romania – : – Lazio - Italy

29 Gusht 2007

18:00 Dinamo Kiev - Ukraine – : – FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina
18:00 FC Shakhtar Donetsk - Ukraine – : – Salzburg - Austria
18:30 Besiktas - Turkey – : – Zurich - Switzerland
19:30 FC Steaua Bucuresti - Romania – : – FC BATE Borisov - Belarus
20:30 RSC Anderlecht - Belgium – : – Fenerbahce - Turkey
20:30 NK Dinamo Zagreb - Croatia – : – Werder Bremen - Germany
20:30 SK Slavia Prague - Czech Republic – : – Ajax Amsterdam - Netherlands
20:45 Elfsborg - Sweden – : – Valencia - Spai
20:45 FC Kobenhavn - Denmark – : – Benfica - Portugal
20:45 Celtic - Scotland – : – FC Spartak Moskva - Russia
20:45 Rosenborg BK - Norway – : – Tampere United - Finland
21:05 Arsenal - England – : – Sparta Prague - Czech Republic[/b]

[b]28 Gusht 2007

20:00 Red Star - Serbia – : – Glasgow Rangers - Scotland 0 : 0
20:05 Liverpool - England – : – Toulouse - France 4 : 0
20:45 AEK Athens - Greece – : – Sevilla - Spain (shtyre)
21:00 FC Dinamo Bucuresti - Romania – : – Lazio - Italy 1 : 3[/b]

[b]3 Shtator 2007

20:45 AEK Athens - Greece – : – Sevilla - Spain 1 : 4[/b]

[b]29 Gusht 2007

18:00 Dinamo Kiev - Ukraine – : – FK Sarajevo - Bosnia And Herzegovina 3 : 0
18:00 FC Shakhtar Donetsk - Ukraine – : – Salzburg - Austria 3 : 1
18:30 Besiktas - Turkey – : – Zurich - Switzerland 2 : 0
19:30 FC Steaua Bucuresti - Romania – : – FC BATE Borisov - Belarus 2 : 0
20:30 RSC Anderlecht - Belgium – : – Fenerbahce - Turkey 0 : 2
20:30 NK Dinamo Zagreb - Croatia – : – Werder Bremen - Germany 2 : 3
20:30 SK Slavia Prague - Czech Republic – : – Ajax Amsterdam - Netherlands 2 : 1
20:45 Elfsborg - Sweden – : – Valencia - Spai 1 : 2
20:45 FC Kobenhavn - Denmark – : – Benfica - Portugal 0 : 1
20:45 Celtic - Scotland – : – FC Spartak Moskva - Russia 1 : 1 pen (4 : 3)
20:45 Rosenborg BK - Norway – : – Tampere United - Finland 2 : 0
21:05 Arsenal - England – : – Sparta Prague - Czech Republic 3 : 0[/b]

[b]18 Shtator 2007

20:45 Marseille - France – : – Besiktas - Turkey Group A
20:45 FC Porto - Portugal – : – Liverpool - England Group A
20:45 Chelsea - England – : – Rosenborg BK - Norway Group B
20:45 Schalke 04 - Germany – : – Valencia - Spain Group B
20:45 Real Madrid - Spain – : – Werder Bremen - Germany Group C
20:45 Olympiakos - Greece – : – Lazio - Italy Group C
20:45 AC Milan - Italy – : – Benfica - Portugal Group D
20:45 FC Shakhtar Donetsk - Ukraine – : – Celtic - Scotland Group D

19 Shtator 2007

20:45 Glasgow Rangers - Scotland – : – VfB Stuttgart - Germany Group E
20:45 Barcelona - Spain – : – Lyon - France Group E
20:45 Roma - Italy – : – Dinamo Kiev - Ukraine Group F
20:45 Sporting Lisbon - Portugal – : – Manchester United - England Group F
20:45 PSV Eindhoven - Netherlands – : – PFC CSKA Moskva - Russia Group G
20:45 Fenerbahce - Turkey – : – Internazionale - Italy Group G
20:45 Arsenal - England – : – Sevilla - Spain Group H
20:45 SK Slavia Prague - Czech Republic – : – FC Steaua Bucuresti - Romania Group H
[/b]