Uiski i krijuar nga urina

Nëse ju pëlqen uiski i mirë, atëherë me siguri jeni të interesuar për shpikjen më të re, uiski të përfituar nga urina e diabetikëve.

Shpikja e londinezit James Gilpin, e quajtur “Gilpin Family Whisky”, përfitohet nga urina me përbërje të madhe sheqeri, të cilën e prodhojnë diabetikët e vjetër, përfshirë edhe gjyshen e Gilpinit.

Gilpin, i cili edhe vetë vuan nga diabeti, filtron urinën duke përdorur të njëjtin proces i cili përdoret për pastrimin e ujit. Në këtë proces sheqeri ndahet nga urina dhe sërish shtohet në fazën e fermentimit.

Megjithatë, Gilpin nuk planifikon ta shesë uiskin, por përkundrazi, ai dëshiron të krijojë një vepër artistike, të cilën do ta ekspozojë në ekspozitën “100% Materials” në Londër.

Natyrisht nëse vizitorët janë të gatshëm munden edhe ta provojnë uiskin e çuditshëm.

(:muk: )

Ouu… at`her kjo paska qene arsyeja qe me beri dem mua :frowning:

Kurr mo s`pi Wiski !:smiley:

hahahhahhahah interesant !!

hehhhe qka nuk po i pjell mendja njeriut

Dhe te ma falin sdo e pija :smiley: dhe shyqyr qe sme pelqen Whisky!! vetem ne rastet ne ndonje koktail.

heheheee , te ishit me diabet juu pa , e di un sa sdo e pinit…ndoshta mund ta pinit edhe shqeto fare , pa nderhyrjen e ujiskit…:stuck_out_tongue:

Po ja fusin kot ata

kush do vi tiu qeras me nje whisky???..:p…

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :muk: ma shpiiiiiiiiiiifeeeeeeeeeeeeeeeeeeet :muk:

:hahaha:…kjo sesht gje moj
tek Ekstrem , ne tch , ishin ca njerez , qe nuk e di per ca semundje , e pinin ashtu shqeto
po e di cila ish e bukura , qe thoshin 2-3 gotat e para nuk ishin te mira , pastaj kish shije shum te mir PER ZOTIN :hahaha:

Bobobo!
Keshtu kam degjuar dhe nje person nen rrenojave te termetit, nderkohe qe e bene dhe e pinte pastaj :smiley: :smiley: keshtu jetoj per 1 jave :smiley:

paska qen i zgjuar ky :cool: :stuck_out_tongue:

edhe un e kam par nje emisoin indijanet thoshin per shendet eshte e mir iiiiiiii

Tani, per ate pune, uj i filtruar eshte :smiley: haha, por derisa njeriu e nxjerr jashte, pse duhet ta fusim prap ne organizem :slight_smile: :slight_smile:

Po ai duhet te pi nje her per ta kry nevojat fiziologjike?

bo sa e shpifur shyqyr qe nuk pi wisky une
nje birre nuk i refuzoj ama :birre::smiley:

na e shpiiiiiiiiiiiiiiiiifeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet reni labe erinaa :muk:

ky ishte uiski familja vetem per ata familje:mad:

Mir moj mir se ne nuk pim uiski

:d :d :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: