Une Nuk e Di......

Ecja me mendimet qe me torturojne ndonjehere e me lot qe me shoqerojne kur me trokasin keto mendime
Mundohesha te anashkaloja c’do presje te atyre momenteve,c’do grimc te vogel qe me torturante kaq shume…
Zemer……degjoj nje ze qe me therret,dhe nje dore qe me prek mbi shpatulla………
kthehem ashtu me lotet mbi sy dhe shoh me habi…………ishte ai…….
Ula koken dhe nuk iu pergjigja,pervece se ne mendime,ai me shfaqej edhe perpara syve……
Nuk e di pse nuk kisha forc ti flisja,nuk e di pse isha kaq e lodhur dhe e pa fuqishme….
Me shihte………dhe me nje kartpecete me fshiu lotet,
une te pash qe po ecje ne kembe tha……dhe vrapova per te te takuar……
qesha……dhe vazhdoja rrugen ne ate qetesine time,
zemer……tha………me fal,une nuk duhet te jem pas teje e di,sepse ne keshtu i kemi lene gjerat,ty te duhet kohe……te reflektosh……por….
por nuk mundem me beso,une nuk mundem,ti nuk e kupton?..
u be kohe e gjate,ne duhet te jemi bashke,nuk mundemi te jemi keshtu,
ai fliste dhe une e shihja ne sy,dhe e ndjeja se kishte te drejte…….sepse edhe une ndjeja mall per te,shume malle……
fjalet e tij me godisnin ne zemer,sepse i ndjeja shume,dhe luftoja me veten per te mos i ndjere……
po ty tha…………ty nuk te ka marre malli fareeeeeee?..
qesha dhe i thash………ashtu me gjysem zeri,po me ka marre pak,
po si e duron tha,ma jep dhe mua receten tende……se mbase bene efekt edhe tek une…….
U ndjeva keq nga fjalet e tij,shuuuuuuuume keq……
U ulem diku,dhe filloi te me fliste per kohen e shkuar,qeshja si femije………i kujtoja dhe doja te hidhesha ne krahet e tij per ti perjetuar serisht….
Me shihte dhe me thonte,prezenca jote me bene te lumtur,edhe pse nuk jemi si dikur,me mjafton ti……
Qeshja sepse ndihesha mire,e mbeshteta koken tek shpatullat e tij dhe rrija si e ngrire,aq sa ne nje moment me mpiu nje gjume i lehte……
Nuk isha me aty,se di se si mundet qe te ndodhte keshtu,ai te ishte duke folur………dhe une te flija gjume……
Hahahahhahahahaha qesh kur e kujtoj……
Nderkohe qe me merre ne krah,dhe ne moment e ndjeva kete levizje,cfare behet thash,cfare me ndodhi keshtu,
ai qeshte pa fund aq sa ne nje moment me acaroi………
Te propozova per martes pak me pare tha…….dhe me pranove me the po………
Qeshte pa fund,dhe tallej me veprimin tim………dhe une qe skuqesha nga turpi,nuk arrita ta kuptoja ate qe me ndodhi………
Mohoje sa te duash tha………une jam ilac per shpirtit tend…………
E pash me inat………nuk je i thash……je vetem nje jastek i mire,kaq…….
Me gjuante me inat,dhe qeshte ne te njeten kohe……
Tallej serisht me veprimin tim…….
Dhe bertiste si i marre……….bebushen tim e zuri gjumi tek mua,edhe qeshte si femije……
Isha te qaja nga inati………ta godisja fort doja,
ne ato nerva me merrte ne krah,dhe e shihja se sa i lumtur ndihej,ndihesha dhe une si ai,
ishte hera e pare qe nuk e largoja,qe nuk beja si e marre,
hera e pare qe doja perqafimin e tij,
sepse me kishte marre malli shume,
dhe ecnim te dy buze detit ashtu te perqafuar,sikur nuk kishte ndodhur asgje,dhe njerez qe na shihnin me habi,dhe ashtu nen buze thonin,uaaaaaaaaaaaaaa keta te dy,bashke?..si eshte e mundur……
edhe njerezit donin te na shihnin bashke,edhe rruget edhe deti,gjithe qyteti ishte per dashurine tone….
Vetem une nuk e di cfare doja,se cfare dua,se cfare do te dua………e nuk e di nese do ta dije ndonjehere!

me tha dikush dikur… E doja, e doja me shpirt & zemer, e doja aq fort saqe kisha frike t`ja shprehja dashurine qe kisha brenda per te! Po si keshtu ? I thash. E doje & nuk ja shprehe dashurine qe kishe ? Eee… Po te kishe qene ti ne kepucet e mija me tha, do ta kuptoje si ndihesha une ate kohe!

E desha, e dua dhe do ta dua gjithmoneee!!!

Vetem 1 fjale e asaj me duhet, vetem te thote Ajo “PO” dhe bota per mua do te ndryshoje komplet!

:(…

:wink: :wink:

:eh:…:neutral:…:neutral:…:neutral:…:neutral:…:cry::cry::cry::cry:

maje veten! S`ja vlene ta lodhesh koken me gjera qe nuk kane me rendesi per ty…

ok…je i lire te mendosh cfare te duash…

Eehh… Faleminderit shum per lejen Zonjushe! (:

Perfundimisht…eshte e pa mundur qe te mund te kuptohemi ndonjehere…ajo cfare te thash…nuk kishte ndonje qellim te keq…gjithsesi…e perseris…je i lire te mendosh cfare te duash…

Po jo more tamon puna me tkeqkuptu une ty... Hajt mos ta nin se sbon mo ndryshim as e keqja as e mira… :wink: