Une & Ti

Nuk dua te pyes :-Si je?!
Preferoj te shoh ne sy e te kuptoj
gjithcka.
Nuk dua te te them :- Do shkoje
gjithcka mire ; por dua te te marr
prej dore e te perballojme bashke
cdo problem.
Dua qe Dashuria jone mos te keté
nevoj per fjale ; NE do te jemi te
afte te duhemi me sy, me buze,
pra gjeste te vogla.
Dua te zgjohem, te shoh i
shqetesuar perreth nese nuk je e
me pas TI vjen papritur me
mengjesin e pergatitur nga duart
e tua.
Dua te shoh te kthehesh ne shtepi
e lodhur, me syte e pergjumur, me
floket e crregullta e te te them
pavarsisht ketyre :- Je shume e
bukur [^^] …
Dua te ulem me TY e te shohim
1 film sesa te dalim jashte me miqt
tane.
Dua qe buzeqeshjet e mia te
takojne te tuat ; shikimet tona te
kryqezohen.
Dua qe idet tona mos t’i ndajme
apo duart tona ; mos te ndajme
‘UNE’ nga ‘TI’ por t’i bashkojme
gjithcka né ‘NE’.
-Dua te hedh poshte fjalet e atyre
qe thone se :- Pergjithmone
s’ekziston.
Pergjithmone eshte koha ku une
do te kem nevoje per TY.
Pergjithmone eshte koha ku une
te kerkova perpara se te takoja ;
te shikoja ne endrrat e mia ; te
kisha ne te gjitha mendimet e mia
[^
^] …
Ishe TI ne te gjitha ato mendime
ku thoja:Nje dite do te jem vertet
i lumtur…
Pergjithmone eshte koha ku une
dua te te mungoj nese nje dite do
te lodhesh nga une, nga paranojat
e mia, frikerat e mia, nga qenia
ime e cuditshme, nga pasigurite e
mia.
Sigurisht qe dua me shume se te
te mungoj:
-Dua qe te mungoj frymemarrja
kur te mendosh per frymemarrjen
time qe ndjeje ne kraharorin tend.
-Dua te te mungoj forca qe te
shkosh kur te mendosh per:-
shihemi me vone, kur i thoshnim
njeri-tjetrit.
-Dua te te mungoj krenaria nese
do mendosh te kthehesh tek une.
-Dua te te mungoj gjithcka qe
mund te benim se bashku.
-Dua te te mungoj gjithcka nga
une sepse Pergjithmone eshte
koha ku TI do te me mungoje
shume mua.
Ah, dhe dicka tjeter te fundit…
Dua qe te gjitha :- DUAt e mia, ti
DOJE edhe TI. . .

s`e kam shkruar une! :stuck_out_tongue:

shume e bukur!..edhe pse nuk e ke shkruajtur ti…hahahahahah :stuck_out_tongue:

sdi un te shkruaj keshtu…

Eee, shum e bukur ne fakt! Kur e lexova parase ta postoj mi mbushi synat… :expressionless: :frowning:

      • Updated - - -

Kishte nevoje per perqafime,
kishte nevoje per pak dashuri te
vertete, pak dashuri nga zemra e
tij, nuk besonte se ndonje forme
tjeter dashurie do ta bente me te
lumtur. Kishte nevoje per
perqafime, nga ato qe lehtesojne
dhimbjen dhe te bejne te qash, te
qash nga lumturia. Kishte nevoje
te qante me ne fund me ato lotet
e tipit “jam mire, te kam ty ketu”.
Donte siguri, sigurine se ai do
ishte perhere aty per te.

sa e dhimbshme :frowning:
pse e mundon vetenn kshu

poezia ne fakt eshte psheretima e zemres…e nje zemre te lenduar

eee… :frowning: :frowning:

Paj tybe mire do ishte sikur mos ta beja (mos ta mundoja veten), por ja qe s`behet… :frowning: :frowning:

kto poezite ne fakt flasin shume…

ja qikjo pernime mka shti me kajt… Se pasna ni veten moti kshtu e po ta beosj ti djal qa koke ka vun po ishalla bahet mir o burr

Teper shkrim i mir qyky mu mshtini me kajt mixho…

Flm njeri, thom bohet mir…

njo (: