Urime Pavaresia e Kosoves !

Neser eshte 17.02.2011. Eshte nje dite e madhe per te gjithe shqiptaret anembane botes. Para tre viteve me 17.02.2008 eshte shpallur pavaresia e Kosoves.

Të nderuar anëtarë të forumit në përgjithësi dhe shqiptarëve kudo që ndodhen:Urime
këtë ngjarëje të madhe historike kombëtare.

Ju Uroj Të Gjithë
Shqiptarëve kudo që ndodhen nga Zemra tre vjetorin e Pavaresin se Kosovës.

(e pash qe ishte nje teme e tille,por kete e hapa per tre vjetorin)

URIMET ME TE PERZEMERTA PER DITEN E PAVARESISE KOSOVE :slight_smile:

Iken 3 vjet! :slight_smile: Urime per pavarsine e Kosoves!

Mezi po te pritej gjendar :slight_smile:

Pavarsi ku nuk ke te drejt vetvendosje uff!

Gjerat e mira behen avash avash! Duhet durim!

pse ne kosov nuk ka votim te lir :o ?

Asgje nuk miratohet nga vota e popullit tjert vendosin per kosoven!

Gezuar pavaresin kosova !!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Nuk eshte vetem Kosova ne kete situat Erina! Ka dhe me keq, prandaj thash! Ka vende qe konsiderohen te lira dhe jane me keq se diktatura!

Mendoj se vendet e tjera Kosoven e konsiderojne si te “voglen” keshtu qe vendosin “ATA” derisa te krijohet nje status me i qendrushem dhe ATA te kene besim! :smiley:

Edhe durim ka kufi renix, je ne liri e nuk ke te drejt te vetvendosesh kesaj i thon PADRJETESI:(

Urime gjithe shqiptareve Pavaresin e Kosoves, po te ishte pytur populli i kosoves mbi 90% jemi qe te ishte flamuri i Kosoves ‘Kuq e Zi me shqiponje’ po ja tjeter kush vendosi:(:(,q’ti besh tash:roll::roll

Po cdo njeri qan hallet e vete mo renix,Nuk eshte e drejte te behet keto padrjetesi dhe nuk te ljojn tjesh zot shtepije !ka vende edhe me te vogla per nga numri i banorve , po askush nuk ja mohon te drejten , ngaj here mendoj se shqiptaret jan te mallkuar!

Tash edhe une kam shtet kam adres kam inentitet
Por shtetëformimi në tre vjet ka shkuar më ngadalë sesa që kemi pritur për shume arsye të faktorit te jashtem e pak edhe te mbrendeshem është mese normale qe shkon pak kohe deri ne finalizim

Një gjë është shumë e sigurtë une jam i lire ,… Pavarësia ështe arritur!!

C’far je i lir te beshe te shkosh nga nje qytet ne tjetrin dhe kaq!kesaj i thua ti lir!

Po te kuptoj se qfar thua ti ,por ne nuk kemi pasur mundsi qe te qlirohemi vet nga kthetrat e pushtusit,kemi pasur nevoj per ndihme, prandaj per ca gjera shkon edhe pake kohe deri sa te rrogullohen.

E di qe ka shume gjera per tu rregulluar ama Kosova eshte e Pavarur keto qe thua ti jane qeshtje teknike
Ka shume per tu debatura per kete qe pyet ti
Po deshe hape nje teme pikrisht per kete prblem

Me respekt gjendar

Per mua pavarsija eshte kur miratohet vota e popullit…

Eshte folur shume ne Kosove kjo: 500 vjet Milet, 100 vjet Narod, 10 vjet People :D:D:D. Mire e ka Erina ka te drejt por kjo eshte gjendja e tanishme, kurse kete gjendje vetem ne (populli i kosoves) mund ta ndryshojm me pune:).
Amerika e done Kosoven i don shqiptaret, shpresoj se do behet mire “dikur!!”.

I do not want to reply, is your opinion

Eshte organizuar ndonje feste per 3-vjetorin e pavarsis!

Ka festime ne qdo vend, por une e lash te dal ne mbremje me shoqri :slight_smile: