Urimi më i bukur i Vitit të Ri: Xhamadani vija vija

Si çdo vit, edhe sivjet, Top Media u ka uruar shqiptarëve festat me një këngë të veçantë. Por kënga e sivjetme është shumë më kuptimplote se e herave tjera. Kënga e cila u këndua për herë të parë nga Shkurte Fejza në vitin 1993, me muzikë të kompozitorit Zef Çoba dhe tekst të poetit Alfred Capaliku, është kënduar nga stafi i Top Media, duke ngjallur emocione dhe te të hjithë ne.

Shikoni klipin e këngës Xhamadani Vija Vija:

//youtu.be/KaTqM-hVGU0

ESHTE KOSOVA …ESHTE SHQIPERIA…SA E MADHE ESHTE SHQIPERIA

Gezuar Shqipe kudo qe je.

Gezuar te gjith SHQIPTAREVE Vitin e Ri 2012 kudo qe ndodhen !

Bukur e kane bere kete, me pelqeu shume.

shume e bukur

Bukur …

shume e bukur kjo kenga!

GEZUAR 2012!

ishte superrrr kjo kenga dhe videoklipi me ka pelqyer shumm fare :slight_smile:

une shume shpesh po e ndegjoj

Shume kenge e bukur!

sa bukur qe e kane realizuar…:slight_smile: