Vdekja e Jackson, sot rezultatet e autopsise

Do te publikohen diten e sotme rezultatet e autopsise se kengetarit te famshem amerikan Michael Jackson.
Nderkohe, policia amerikane ka arritur ne perfundimin se Conrad Murray, mjeku personal i Jacko, i hetuar per vrasje te qellimshme, i ka dhene kengetarit ne 24 oret e fundit para vdekjes Propofol.
Sipas policise, behet fjale per nje qetesues shume te fuqishem qe ka shkaktuar arrestin kardiak te Jackson, shkruan mengjesin e sotem CNN.

Majkell Xhekson vdiq nga droga

Tani nuk ka me dyshime, faji per vdekjen e Michael Jackson do t’i vishet mjekut te tij personal.

Policia e Los Angelesit thote se Conrad Murray i kish administruar kengetarit një medikament anestezik shumë të fortë 24 orë përpara se ai të ndërronte jetë.

Ylli i pop-it duket se kishte kerkuar nje droge te forte qe ta ndihmonte te flinte gjume, por doza e dhene ka qene vdekjeprurese. Murray ishte me Jacko kur ai vdiq ne 25 qershor. Mjeku eshte bere subjekt i nje hetimi per vrasje pa paramendim.

Detaje te reja rreth gjendjes se Jackson zbulohen cdo dite. “The Times” shkruan se fundi se trupi i 50-vjecarit i ngjasonte me ate te nje plaku dhe ekipit te ndihmes se shpejte iu deshen me shume se 10 minuta per ta identifikuar si mbretin e pop-it.

Nga ana tjeter, “The Sun” thote se ndihmes-mjeket e gjeten te vdekur Michael Jackson, kur mberriten ne shtepine e tij dhe kerkuan ta deklaronin si te tille, por mjeku i tij Murray i ndaloi e kembenguli qe kengetari te dergohej ne spital.

Jacko nuk ka djale te paligjshem

Omer Bhatti ka pergenjeshtruar zerat se eshte djali i paligjshem i Michael Jackson. Djali ka sqaruar keqkuptimin dhe ka folur per gjithe lajmet e fundit.

Omer Bhatti ka pergenjeshtruar zerat se eshte djali i paligjshem i Michael Jackson. Djali ka sqaruar keqkuptimin dhe ka folur per gjithe lajmet e fundit.

“Michael nuk eshte babai im. Une dhe ai ishim shume, shume miq. Michael ishte i vetmi qe me thoshte se per te isha si djali i tij, por prinderit e mi te vertete jane ketu ne Novergji. Arsyeja se perse u ula prane familjes ne ceremonine funerale eshte sepse Michael ishte miku im i shtrenjte dhe jo sepse isha djali i tij”, thote Bhatti.

Megjithate ndaj tij nuk do te kryhet asnje test ADN-je per te mohuar perfundimisht sa thuhet.

sma merr mendja qe mjeku i tij te kete qene kaq i trash sa ti jepte nje qetesues te fuqishem qe do ti rrezikonte jeten duke e ditur me pas qe faji do ti binte ketij , nejse si dihet cfardolloj gjeje mund te ket ndodh