Vdekja vjen kur të dyja anët e fytyrës bëhen simetrike

Psikiatër, patolog, doktor i filozofisë dhe mjekësisë, shefi i Katedrës së Mjekësisë Sociale në Universitetin shtetëror rus, Evgenij Çernosvitov, e ka dredhur Rusinë, Evropën dhe gjithë botën me teorinë se vdekja tek njerëzit mund të parashikohet pavarësisht nga sëmundjet apo vjetërsia.

Kjo teori është bërë me të vërtetë shumë e famshme. Profesori Çernosvitov e ka prezantuar teorinë – vdekja vjen kur të dyja anët e fytyrës bëhen simetrike!

Profesori rus gjithë jetën i studion fytyrat e njerëzve. Ai në banesën e tij ka koleksion prej disa qindra maskash njerëzore pas vdekjes së njerëzve, madje edhe të Pushkinit, Dostoevskit, Majakovskit, Eseinit, Napolonit.

Fytyrat e të vdekurve janë simetrike, thotë Çernosvitkov. Dihet që ana e majtë dhe e djathtë e fytyrës dallohen, por kur afrohet vdekje ato bëhen simetrike dhe kur të arrijnë simetrinë vjen vdekja.

Ai thotë se të rinj të cilët nuk kanë qenë të sëmurë, kurse kanë vdekur – fytyra para vdekjes është niveluar. Profesori tregon se si një polic i ri ia ka treguar fytyrën e vet se është simetrike. I ka thënë se kjo është vetëm teori, por djaloshi është vrarë vetëm disa orë më vonë

ca interesant kjo mund te jet e vertet, edhe pse nuk kisha degjuar me heret…

pff s’besoj te jete e thene se tu be fytyra siemtrike edhe do vdesesh! ka edhe raste shume te papritura, kur njeriu vdes nga casti ne cast…kur iu be fytyra simetrike atij???

ne nuk kemi ndryshime aq drastike ne fytyren ton …kshu qe dhe vendosja e simetris nuk esht aq e dukshme !

wow…do i perkushtoj me shum vemendje pasqyres tani e tutje:p:mad:

dhe po pe qe veshi i majt esht i barabart me te djathtin …bej gati testamentin :pacim:…:P:P

ca testamenti mo?? me fluturimin e pare e direkt ne Bora Bora duke shpresuar qe “veshi” te me japi koh sa te arrij te pakten :lutem::lutem:

mendova se do thoje " me fluturimin e par e direkt ne nje sall operacioni te zgjasja veshin " :hahaha: …:stuck_out_tongue:

jo jo jam kunder nderhyrjeve plastike!:sunglasses:

Oooo… ma mir spo flas :smiley:

vec dicka po shtoj:P

kta edhe pak do thone vdekja dallhet ne thembrat ne kembeve :smiley:

sa cudi qe nuk i besoj fare un keto ? … interesante edhe kjo :smiley:

Unë e besoj sepse ruset jane shume te zgjuar.Para ca kohesh kam degjuar ser ne nje vend te ngrire , me duket ne rusi eshte gjetur nje bakterie e vecante. Shkencëtare rus e kane marre dhe disa mostr i kane injektuar te minjte. U vu re se jeta e minjve vu dyfishua.Tjetri hap do te jete testimi i kësaj substance te njerëzit.

nuk besoj aspak , keto jan gjera se te bejn merak

te bejn merak ? e pse kshu ? sbeso, se ndonje qe ka lexuar kte artikull ka vajt me vrap te vizorja per te matur pj e fytyres
ajo esht dicka e studiuar , jo thj nje teori !

uuuaaauuuu…mmmm… shum interesante

E ka ndrru skemen vdekja,nuk eshte ashtu,kur vdekja vendos per te marre dikë,fytyra do ti duket ne formatin 3D:)

ka till se behen merak si jo ,edhe pse un si basoj aspak ka vdekej se behen psh ne komunikacion e kush do edi si eshte duket fetyra ati para aksidenetit se .

Mendoja se pamja e jashtme e njeriut ishte simetrike :smiley: :smiley:

Epo he re reni si thua ti tani

pse moj labe si i kan njerzit veshet nje lart e nje posht jo te barabart? hahahahahahaha je e madhe.!

shiko me sakte kjo eshte kshu… kur behesh i tille ndodh nga semundja qe ka x personi dhe mbasi te vdes fryhet… :E ikni tani se na e shpifet pupupup

pse se kishe ven re nje vesh e ke me te gjat ? :tongue:
behet fjal per ndryshime sh te vogla qe smund te shihen me sy te lir
por ste ka ndodh ndonjeher qe nje kepuc te ben e nje jo ? …nje unaz te nje gisht te rri e lir , e te gishti i njejt nga dora tj me e shtrenguar ?..epra kto jan ato ndryshimet e vocklaa , qe behen njesh kur vin ajo :-|…qe mos ardht kurr :-|…