WhatsApp së shpejti me reklama (ads)

Aplikacioni me i popullarizuar ne bote per dergimin e mesazheve ne smartphone, WhatsApp, se shpejti do te impementoje sistemin e reklamave (ads) te kompanise ame, Facebook. Kete e ka bere te ditur zv. Presidenti i kompanise, Chris Daniels ne nje interviste per [b]The Economic Times[/b]. “Reklamat do te shfaqen ne pjesen e stories ne Aplikacion”, ka thene Daniels. Ai sidoqofte nuk ka dhene ndonje detaj ne lidhje me kohen se kur do te vije kjo risi.

Per me teper, WhatsApp u ble nga Facebook ne vitin 2014 16 miliard dollare amerikan dhe deri me tani, aplikacioni ne fjale nuk i ka sjellur ndonje perfitim marramendes kompanise Facebook.

Po qe te pjesa e stories nuk ka problem, aty nuk futem :shade:

vetem edhe ne TV kane ngelur pa i futur keto “stories” :@

Sa i perket pjeses se reklamave, mendoj se do te jete ngjajshem me Instagram! E bezdisshme, por s’ke c’te besh! :rolleyes:

Po edhe në tv do i vendosin, ki durim :smiley:
Do ishte më mirë më atë pagesën 1€ në vit dhe pa reklama. Se edhe kështu nuk bëhet, shumica e shpenzimeve për reklama ikin kot.