Windows 10 do të lansohet në fund të Korrikut, sipas AMD

Presidentja dhe CEO e AMD, Lisa Su, sot, aksidentalisht ka zbuluar daten e lansimit te Sistemit te radhes Operativ te Microsoft, Windows 10. Duke iu pergjigjur pyetjes qe kishte te beje me zhvillimin e se ardhmes se produkteve te AMD, Su eshte shprehur: " Me lansimin e Windows 10 ne fund te Korrikut, jemi duke shikuar qe t’i organizojme gjerat per te qene gati me produkte dhe oferta reja per kthimin ne shkolle."

Microsoft gjithashtu kishte lajmeruar se Windows 10 do te vije kete vere ne 190 vende te botes dhe 111 gjuhe te ndryshme, por komapnia nuk pati publikuar nje date te sakte te lansimit.

Ku mund ta gjejme linkun per shkarkim

https://lmgtfy.com/?q=windows+10+download

provo keto

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench