Windows 10 Pro Key

Pershendetje!

Me heret i bera upgrade Windows nga home ne Pro, por tani kam probleme me aktivizimin :smiley:

Thash nese ndokush ka nje key (licens) per Windows 10 Pro qe mund ta aktivizoj kete qe kam ne PC tani, shume do me ndihmonte!

      • Updated - - -

problemi u zgjidh!

Perdora licensen e W8 Pro qe kam pas blere ne 2012!

Te gjithe ata qe kane problemin e njejt si une, atehere veproni si me posht:

  1. Upon completion of conversion, run Command Prompt (Admin) to change with your Windows 8.* Pro key
cscript slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
  1. Activate
cscript slmgr.vbs /ato

Pershendetje
provoje kete menyre

hap cmd si administrator pastaj vendos kete kodin

 slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

qe ka serialin

pastaj enter dhe vendos kete kodin tjeter poshte

slmgr /skms kms.xspace.in

pastaj enter prap dhe vendos kete kod

slmgr /ato

ja edhe fotoja qe e shpjegon

po nuk ****sionoi atehere perdor kete KMS Auto Lite 5+.rar (1.29 MB) /

faleminderit shume per ndihmen Abdullah, por e aktivizova me nje key te W8 Pro qe kam pas blere atehere ne 2012!

Keto menyrat qe ke postuar ti i kam provuar me heret por nuk pata sukses, sepse licensat MAK jane te bllokuara per W10!

KMS pertova te perdor sepse nuk desha aktivizim 6 mujor!

asgje bro me behet qejfi qe e ke aktivizuar
une para se te dilte win 10 kam pasur win 8.1 dhe ate e pata te aktivizuar me krak me sa me kujtohet kur i bera upgrade ne win 10 pro nuk me kerkoi aktivizim ma ka njohur si win origjinal :P:D

ehe, paten thene qe te gjitha licensat do te njihen si origjinale me kalimin ne W10, por vetem 1 vit kjo gje dhe pastaj duhet blere!

Mangesia ketu: Licensa qe ke ti psh ne PC tendin, nuk me ben mua per aktivizim! (n)

te shikojme si do heci por per cdo gje do gjindet zgjidhje nuk rrine kot hakersat :stuck_out_tongue:

Perse me duket paksa i ngarkuar ky Windows 10 mua

tek une punon me mire se W7! Po te krahasosh CPU & RAM ne W10 dhe W7, e sheh dallimin goxha te madh!

Cfar ndryhsimi ka eshte me i ngarkuar win7 thua , mer me pak ram dhe cpu win 10 ?

po per mendimin tim win 10 eshte me i shpejte harxhon me pak ram dhe cpu eshte me i lezetshem se 7

te pakten ashtu me duket mua… Po se di pse po me nxjerr probleme kjo chrome pasi i bera update IDM dhe me dha lajmerimin chrome per te aktivizuar add on e IDM ne chrome, klikova “aktivizo” dhe tani sa here qe e hap chrome, qendron 10 sekonda e bllokuar dhe RAM shkon ne fund!