Windows 10 version 1809 (Updated Sept 2018)

torrent

magnet:?xt=urn:btih:E68B535D0A163A52B9F131450F965768325EB050

https://drive.google.com/drive/folders/1qrXZmKN_SSLm1BCNLo3HCKaBk5WvvfQd
https://rg-adguard.net/go/1809RTM

per momentin, M$ e ka terhequr kete update per arsye se disa perdorues kane raportuar qe u jane fshire skedaret dhe dokumentat neper PC e tyre! Pritet qe se shpejti te vije me nje “fix”!

Ata qe e kane te instaluar (sikur une) dhe nuk kane patur probleme, mund te vazhdojne ta perdorin pa problem!

ne pc une gjithnje bej vetem clean install
po eshte hera e pare qe nuk u shpejtova te bej upgrade/install as ne vm
:slight_smile:

Edhe me mua e njejta gje. Shyqyr qe nuk pata kohe te lire pasi do me kishe marre edhe mua meaqfe.

A eshte versioni perfundimtar ky se njehere u terhoq nga Microsoft per shkak te problemeve qe shfaqi me fshirej e te dhenave nga PC-te e perdorueseve.

ishte versioni perfundimtar por u terhoq
vetem ata qe benin upgrade paten probleme me fshirje te fileve
kurse ate qe ben clean install nuk paten asnje problem

official eshte terhequr & jemi ne pritje te versionit te ri

e mira eshte te besh durim qe te mos tundohesh qe te instalosh programet spo dalin. nuk eshte hera e pare qe programe te firmave te medha nxjerrin probleme.

1000% me ty
dhe me KB updates une pres disa dite se shume kame degjuar/lexuar me probleme qe dalin
sidomos ky microsoft na ka te gjithve si testers

Po kuptohet, se ata qe benin clean nuk ruanin asgje.

une me ate version jam dhe nuk kam patur probleme! :slight_smile:

Paske versionin “Nicht Gefunden”.

:roll: :roll: .

new iso’s

build 17763.107

Bookmaked :slight_smile:

une e kam kete version:

nuk eshte nevoja ta instaloj ate nga link qe ke postuar ti TraHaNa, apo?

jo

biles build i iso-s nuk eshte build i fundit

por jane mediat te fixed nga problemet e perparshme
dmth iso mund te na duhen per install-ime te ardhshme