Wireless ne Ubuntu 10.10

pershendetje pasi instalova ubuntu 10.10 ne pc time hasa ne nje problem te vogel me internetin; (perdor wireless) Kur e lidh ne nje rrjet qe kerkon kod i vendos kodin punon per 2 minuta pastaj ndalon duhet ti besh restart pc qe te punoje prape por perseri i njenjti avaz kurse ne rrjetin pa kod nuk ka problem (ne windows xp i njenjti rrjet me kod punon per mrekulli) jam fillestar me linux dhe me shume per kureshtje e instalova

n`Windows duhet mi instalu Driverat, e per Ubuntu nuk po di qysh e ka :(:expressionless:

faleminderit per pergjigjen por sot e hoqa perseri kete sistem nga pc, do ta perdor vetem me cd ketu e tutje deri sa ta mesoj me mire

une perdor tp link wn422g usb sa per ti ber update sistemit .pas update me punon karta e laptopit