YouTube tani ka 1 miliard përdorues

Webfaqja e videove, YouTube, çdo muaj vizitohet nga nje miliard njerez ne mbare boten. Vajza e Google e beri publik kete numer te Enjeten ne mbremje. Platforma e videove tani ka pothuajse aq shume perdorues sa edhe rrjeti socjal me i madh ne bote, Facebook. Per rritjen e sherbimit te video jane perkujdesur me se shumti qasjet nga pajisjet mobile, si Smartphone dhe Tablet.

Normal, une kur dua te degjoje muzike hap youtube dhe kenget qe dua ti degjoi i kam fut ne playlist me mire se kaq nuk behet :slight_smile:

Spotify po ma then ma shum :smiley:

Mu po ma thyn Fjolla Morina :lol: :lol:

A don me ja thy?

Ne 7.074 billion qe jemi te gjithe, goxha fet paska youtube!

Sje i vetmi