Zemra

Zemra eshte shume e but,Brenda saj ajo mban shume ndjenja,sekrete dhe njerez…

Fjalet e pathena te saj Mund ti degjosh vetem ne heshtje.

Ajo ka celesin e c’do dere qe duket e pahapur ne jete,mjafton ta degjosh dhe ti bindesh asaj ne heshtje…

Zemra Genjehet shume lehte sepse eshte shume e ndjeshme dhe e genjyeshme…

Arsyeja dhe mendja duhet te jene Sherbetoret e Zemres,nuk duhet te jene padron,padron duhet te jete Zemra…

Sepse njerezit qe jetojne me Zemer Jetojne me te vertete Pozitivisht nje jete qe Deshirojne…

Eshte e mrekullueshme kur ke dike per te ndare gjithcka me te…
pa kursyer dhe u shqetesuar per problemet qe te dalin…duke i tejkaluar se bashku…dhe duke jetuar te qete e te sigurte nen strehet e rrugeve te dashurise…
ato rruge qe egzistojne vertete brenda zemrave tona…edhe pse shume njerez nuk i le mendja qe ti shikojne…Sepse Ndjenjat nuk burojne nga mendja por nga zemra…

zemer…

Sepse une e kam me mire te mbaj dhimbjen brenda vetes e te shkaterroj veten,sesa te merzis ty me fjalet e mia
-Me mungon . . . .

Zemrush…

E di pse je i vecante ti?

Sepse ti kurre nuk lodhesh prej meje!

Ti me kupton,me degjon dhe je aty per te me bere me te lumtur se kurre!..

Ti je TI,dhe si TY ska te dyte…:smiley:

:confused:duhet te keshe shum forc ta mbash dhembjen perbrenda.

Ti per mua je ajo mrekullia qe perseritet vetem njehere…
dashuria qe kam per ty eshte dicka e vecante, dicka konkrete, reale…
Nje dashuri qe lindi nga nje miqesi njerezore… ajo ndjenje me zgjoi deshiren per te qen plotesisht dhe pafudesisht e dashuruar…
Ti me bere te enderroj ti me bere te provoj gjera qe si kish provuar ndonjeher…ti me vure nje perde perpara syve saqe un njihja vetem lumturin pran teje…ti per mua je deshira me e madhe e jetes time…

“I never be alone, be alone, 'cause you are in my soul, in my soul!”

Deepside Deejays “Never Be Alone”