Zenkat Ne Cift

Si mendoni ,nisur nga eksperiencat tuaja , apo nga ato qe keni degjuar : Zenkat ne cift e forcojne , apo e dobesojne nje mardhenie ?

zenkat kane lezetin e tyre… bejne mire ndo nje here se rritin dhe emocionet, nje jete e perditshem vetem me llafe te embla behet motone… duhet te ngacmosh ca!!! pastaj dihet cdo zenke ka pajtim e vet por nese zenkat behen me te shpeshta dhe te padurushme ateher mund ta dobesoj nje mardhenie mendimi im

Persa me perket mua mund te them qe zenkat ndonjehere tregoeshin “kot”, per arsye koti. (Por kjo kuptohej me vone, kur ujrat ishin qetesuar:D) Sigurisht te tilla zenka nuk e forcojne mardhenjen, perkundrazi!

Nese zenkat e kan nje arsye ne baze athere behen te dobishme per dy arsye: 1- sepse nga sjellja e partnerit mund te kuptosh me shum mbi te, mendimet e tij apo kendveshtrimet mbi shum gjera, dhe sipas ketyre je ne gjendje te orjentosh mardhenjen ne te ardhmen.
2- “paqja” pastaj mund te jete shum e embel:love::winki:

1)kur je vetm te dashuruar ndodhin me shume per xhelozi ose per loje dashurie
2)kur je i martuar per gjera ekonomike
e 1) forcon nje mardhenie
e 2)shkatron nje mardhenie

mir qenka te rrim vetem te e para se e dyta me e veshtire

Mendoj se zenkat ne cift e forcojne nje mardhenie…

sepse nese nuk do te kishte zenka…nuk do egzistone dashuria mes tyre…pasi zenkat vijne per shume arsye…ndoshta nga ato me elementaret deri tek me te detajuarat…dhe jane pjese e c’do mardhenie…

Tani pyetja me vend do ishte…se si merr rrjedha e ketyre zenkave?..deri ne c’pike arrije ato?..dhe per cfare arsye mund te krijohen?..

Por une i permbledh me nje…nese mes dy personave egziston nje dashuri e madhe…zenkat jane vetem per te larguar syrin e keq…hahahahha

asgje nuk e mund nje dashuri…asgje…edhe pse egzistojne grimca te vogla qe ngadalsojne gjerat…por thjesht keto vene ne dukje se sa ndjejme per personin e dashur…e fal zenkave arrijme ta kuptojme thelle kete…