Zgjohemi të lumtur, mbyllim ditën të mërzitur

Miliona njerëz zgjohen të lumtur në mëngjes, por kjo ndjenjë zbehet me kalimin e ditës, sipas një studimi të statuseve në Twitter.

Kërkuesit analizuan tekstet anglisht të 2.5 milionë njerëzve në Twitter nga 84 shtete të botës.

Tekstet më “pozitive” i përkasin orëve të para të ditës, ndërsa statuset ku shprehet trishtim dhe ankth vihen re më së shumti në orët e mbrëmjes.

Michael Macy, i Universitetit të Nju Jorkut, u shpreh: “Ky studim tregon efektin rifreskues të gjumit dhe gjithashtu stresin që shkakton dita e punës tek njerëzit.”

te mua ndodh kshu…
kur zgjohem shpejt, jam me humor te mir…dhe ashtu me iken dita :teeth:
ne te kundert , kur zgjohem von…ter diten jam sh e lodhur , dhe me humor te keq !!:ko:

edhe une kur zgjohem ne mengjes sjam keq, por kur fillon dita me kap nje nervoze e madhe saqe sdi cfare te bej tjeter e duhet pastaj te degjoj muzike ose te dal jasht e te ec kot se ndryshe nuk ben :S

Ehh dhe une ashtu,sa fillon dita punes,sikur fillon monotonia e perditshme,dhe gjithcka ndryshon ne sensin e humorit :slight_smile:

te un ndodhe kunderta! zgjohm e merzitem po me ndreqt humor avash avash.

E di qe nuk e kisha ven re kete gje :expressionless: :mendoj:

Edhe une gjasme mire e filloj diten…e perfundoj duke bere grusht me jastikun,ose e mbaj frymen nga dashuria ime e madhe “DETI”,me ka xhan,dhe mezi me pret te shkoj,hahahahahah