Zonat ku jane shfaqur UFO-t!

nga siti : https://www.ufomaps.com mund te shikoni zonat ku jane shfaqur UFO-t si dhe pershkrimi i tyre ne momentin e shfaqjes. Siti eshte ne anglisht.

Fjala UFO: unidentified flying object

qka bre po ne Kosove kemi pas plot pse si kan shenu!!!

:lol: :lol: :lol:

ne kosove mbase po.
po ketej nga shqipnia pse nuk vijne…

Pershendetjee

UFO- Perkthyer ne shqip d.m.th mjet i pa identifikuar.

une kam pare shume dokumentare te tille perreth kesaj teme dhe fillon diku ne vitin 50 ne usa nevada amerikanet pretendojne qe kane rrezuar nje objekt te cuditshem ne forme disku fluturues dhe brenda tij gjendeshin 2 pasagjere qe kishin pak ngjashmeri me njeriun por jo origjinale si ne dhe i marrin per per ti studiuar dhe per te pare se cfare jane dhe si jetojne ne nje spital nen masa te rrepta sigurie dhe i bejne analiza shendetesore dhe bejne dhe disa filmime me ta, por cuditerisht gjate nates trupat shduken mistershem dhe disa nga personat qe u moren me ta u cmenden diten tjeter dhe te gjitha te dhenat per ta u zhduken me perjashtim te videos qe u be edhe publike shume vite me vone, por diku nga viti 2000 nje gazetar anglez pranoi qe kish punuar atehere ne vitet 50 bashke me disa te tjere per te montuar nje xhirim te tille fals dmth jo real.
por ne vitet e mevonshme objekte te tilla (ufo) jane pare ne shume vende te botes nga njerez te ndryshem qe kane bere edhe filmime amatore dhe disa njerez pretendojne sikur jane rrembyer nga objekte te tille dhe rasti me i vecante eshte nje grua daneze qe thote qe ufot e kane rrembyer 3 here dhe e kane kthyer perseri por ka nje gje ne te gjitha rastet e tilla ka goxha prova qe te bejne te mendosh qe ata egzistojne dhe vertet kane ardhur ne toke por cuditshem sidomos USA ku jane dhe rastet me te shumta qe pretendohet se kane pare shume shpesh ufo sic eshte edhe zona e famshme ne Nevada (zone 51) sic quhet dhe nga vendasit zona ku mund te shihni ufo, nuk jep kurre sqarime per kete ceshte dhe as nuk vepron apo te interesohet per keto raste thjesht i kalon ne heshtje ?
por banoret e kesaj zone ne Nevada kane pranuar gjithashtu qe e kane shpikur kete punen e ufove qe te terhiqnin vizitore sepse zona ishte teper e varfer dhe ne mes te shkretetires, por faktikisht zona 51 qe pas rastit te lartepermendur ne vitet 50 eshte bere nje zone teper e mbrojtur nga qeveria Amerikane dhe diku ne vitet 90 nje person doli dhe thoshte qe ne zonen ne fjale prodhohen disqe te tille fluturues qe ne i quajme ufo, si dhe shume avione te tjere luftarake e sh gjera te tjera dhe personi ne fjale thoshte qe ka punuar atje si inxhinier por faktikisht disa ushtarake Amerikane e kane pergenjeshtruar kete fakt dhe e kane quajtur personin ne fjale te cmendur, megjithate ka me qindra raste edhe nga pilote avionesh qe thone se shohin objekte te tilla neper fluturimet e tyre por ne asnje rast ska pasur ndonje konfirmim nga ndonje qeveri qe ta pranoje qe ata egzistojne vertet si dhe as nga ndonje shkencetar te cilet dhe merren me keto gjera ose nga Nasa shume shkencetare thone vetem qe ne galaktiken tone ka nje numer te pafund planetesh dhe ne nje milion te tille njeri nga keta ka shume mundesi te kete jete por ata mund te jete ne nje largesi qe njeriu nuk e arrin dot dicka e perafert me 1000 vite rreze drite larg nga planeti toke.
ketu po vendos edhe nje video per zonen 51
Per Videon e dytë mendohet se eshte e vertet.

https://www.youtube.com/watch?v=OgUyQxvjI8w

https://www.youtube.com/watch?v=dAAnIyG42N8

Harrova tju Pyesë :

Mendoni se jemi Qeniet e Vetme ne Univers ?